Start młodych siatkarek w turnieju mini siatkówki w Kole

W minioną niedzielę młode siatkarki z dwóch wrzesińskich klubów - UKS Olimp i UKS Spartakus wzięły udział w turnieju mini siatkówki dziewcząt w Kole. W stawce silnych drużyn wrześnianki miejsca na podium nie wywalczyły, ale z pewnością zdobyły nowe doświadczenia.

siatkówka 21:31 12-11-20190 0

Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki Dwójek i Czwórek o Puchar Burmistrza Miasta Koła przeprowadzono w dniu 10.11.2019 r. Oprócz reprezentantek Wrześni w turnieju udział wzięły zespoły z Łodzi, Konstantynowa Łódzkiego, Zgierza, Zawiercia, Jarocina, Kalisza, Poznania, Sompolna oraz z Koła. W zawodach wzięło udział około 120 siatkarek, grano w jednej hali na sześciu boiskach.

Reprezentantki UKS Olimp Września startowały w obu turniejowych kategoriach. W kategorii dwójek UKS Olimp I (Natalia Górna, Pola Ciesielska) uplasował się na 7. miejscu, UKS Olimp II (Pola Jankowiak, Zuzanna Bukowska) na 17. miejscu, a UKS Olimp III (Agata Sikorska, Oliwia Zamiara) na 18. miejscu. W kategorii czwórek UKS Olimp I (Amelia Czenielewska, Amelia Kryger, Zofia Kalkstein, Maja Malęgowska, Zofia Jastrzębska) zajął 7. miejsce, a UKS Olimp II (Patrycja Chołuj, Julia Maćkowiak, Zuzanna Bartkowiak, Oliwia Tomczak, Amelia Krawczyk) 10 miejsce.

Startujące w kategorii czwórek zawodniczki UKS Spartakus I (Aleksandra Fischer, Paulina Mench, Blanka Napierała, Karolina Tusińska) uplasowały się na 9. miejscu, a UKS Spartakus II (Amelia Grajek, Wiktoria Kabat, Gabriela Kajewska, Antonina Śliwczyńska, Małgorzata Szwajca) na 12. miejscu.

- Turniej ten był jednym z elementów przygotowań do rozgrywek klubowych Kinder Sport o Mistrzostwo Wielkopolski, które rozpoczną się w lutym 2020 roku. Zawody w Kole były bardzo dobrze zorganizowane i sprawnie przeprowadzone. Ze względu na małą ilość tego typu zawodów w tym roku start w turnieju był niezwykle ważny. Nie udało nam się uplasować w ścisłej czołówce startujących drużyn. Dziewczyny wykazały się jednak niezwykłym zaangażowaniem, poznały swój aktualny poziom gry na tle innych zespołów – komentowała trener UKS Spartakus Iwona Czerniak.

21:31 12-11-2019