Kukiz 15’ przeciwko likwidacji JOW-ów. Podobnego zdania są lokalni radni niezależni

20 listopada we Wrzesińskim Ośrodku Kultury stowarzyszenie Kukiz 15’ zorganizowało konferencję zatytułowaną „Nie oddajmy JOW-ów w samorządzie”. W spotkaniu uczestniczyło kilku samorządowców różnych gmin powiatu wrzesińskiego.

samorząd 11 miesięcy temu 63

Spotkanie zorganizowali Jakub Pera i Sławomir Przekaza, przedstawiciele lokalnych struktur Kukiz 15’ i Stowarzyszenia na rzecz Nowej Konstytucji oraz asystenci posła Bartosz Józwiaka.

Oprócz nich w spotkaniu udział wzięli : Zbigniew Bieńko - niezależny radny Rady Miejskiej we Wrześni, Wojciech Tamborski - niezależny radny Rady Gminy w Kołaczkowie i Robert Nowak - radny Rady Miejskiej w Pyzdrach. A także przybyli na konferencję mieszkańcy.

Od lewej: Zbigniew Bieńko, Wojciech Tamborski, Jakub Pera, Sławomir Przekaza, Robert Nowak

Dyskusja dotyczyła zmian w ordynacji wyborczej do samorządu zaproponowanej przez posłów Prawa i Sprawiedliwości. Likwidacja jednomandatowych okręgów wyborczych w niektórych gminach została solidarnie skrytykowana przez wszystkich prelegentów.

Jakub Pera prowadził poniedziałkową konferencję

Dyskutanci zastanawiali się także nad tym - jak odzyskać Wrześnię dla mieszkańców - i która ordynacja wyborcza w tym względzie może pomóc stara, czy nowa.

Ankieta

Czy Twoim zdaniem jednomandatowe okręgi wyborcze sprawdziły się w ostatnich wyborach samorządowych w 2014 roku?

Ankieta

Czy Twoim zdaniem skład Rady Miejskiej we Wrześni powinien ulec zmianie w przyszłorocznych wyborach samorządowych?

Ankieta

Czy Twoim zdaniem skład Rady Powiatu Wrzesińskiego powinnien ulec zmianie w przyszłorocznych wyborach samorządowych?

Thumb ww biernat

Filip Biernat

11 miesięcy temu 63