Sprawy miasta

Sprawy miasta, oprócz codziennych problemów samorządu, to również urbanistyka i komunikacja. Nie da się tylko uprawiać politykę i sprawnie zaliczać kolejne kadencje. Trzeba jeszcze na tym wszystkim się znać, by móc proponować alternatywy.

Moim zdaniem 12:57 06-03-20202 5

To trudne wobec różnorodności interesów i potrzeb mieszkańców. Kiedy co jakiś czas powraca dyskusja na temat wrzesińskiej komunikacji (brak parkingów i uliczne korki), pojawiają się opinie nie zawsze akceptowalne dla naszych włodarzy.

Od pewnego czasu szereg kontrowersji budzi również budowa „obwodnicy” (czy inwestycja zasługuje na taką nazwę?). Temat powraca i za każdym razem zdania są podzielone. Wątpliwości nie budzi fakt, że coś trzeba w naszej infrastrukturze poprawić – miasto jest zatłoczone zarówno budynkami, jak i pojazdami.

Przez wiele lat nie prowadzono racjonalnej polityki urbanistycznej. Dlatego każda inicjatywa zasługuje na uwagę. Ale zanim wbije się pierwszą łopatę i wyda pierwszy milion, warto skonsultować plany ze społeczeństwem. W naszej rzeczywistości takie chwile bywają niezwykle rzadko.

Panowie ratuszowi – czas zmienić myślenie i zacząć po prostu pytać.

Jacek Pietrzyk

wrześnianin

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

12:57 06-03-2020