Spotkanie z Leszkiem Żebrowskim poświęcone tematyce Żołnierzy Wyklętych

17 października w sali widowiskowo - kinowej w Pyzdrach odbyło się spotkanie z historykiem Leszkiem Żebrowskim, który opowiadał o Żołnierzach Wyklętych. Organizatorem spotkania był Klub Gazety Polskiej w Pyzdrach.

aktualności 19:34 19-10-20180 3

Leszek Żebrowski urodził się w 1955 roku. Jest historykiem, publicystą, znawcą tematyki Narodowych Sił Zbrojnych i podziemia antykomunistycznego. Syn oficera SZP, Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej oraz więźnia politycznego Franciszka Żebrowskiego. W latach 90-tych pracował w Urzędzie do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych na stanowisku naczelnika komórki weryfikacji. Był jednym z najskuteczniejszych weryfikatorów dekomunizujących środowisko, ponieważ udających kombatantów było więcej niż wszystkich polskich żołnierzy w czasie II wojny światowej. Autor wielu książek o tematyce historycznej.

Leszek Żebrowski opowiadał o zakłamywaniu historii, oczernianiu i opluwaniu Żołnierzy Niezłomnych, które trwało przez okres komuny i trwa niestety także i dzisiaj. Mówił jak należy walczyć o prawdę i przekazywać prawdziwą historię młodemu pokoleniu. Tłumaczył także skąd wzięło się określenie Żołnierze Wyklęci.

Ankieta

Czy wiesz kim byli „żołnierze wyklęci” ?

Ankieta

Czy chcesz, aby ta tematyka stała się częścią szkolnego programu?

Więcej o spotkaniu w najbliższym wydaniu Wiadomości Wrzesińskich.

Thumb grobelny 1

Sławomir Grobelny

19:34 19-10-2018