Sparta-Sklejka spada na samo dno, orzechowianie zamieniają się miejscami z Polaninem Strzałkowo

Pojedynek Sparty-Sklejki z zajmującym ostatnią lokatę w tabeli Polaninem Strzałkowo był niezwykle istotny w kwestii walki o utrzymanie w lidze. Orzechowianom w super ważnym meczu rozgrywanym na własnym boisku nie udało się jednak nawet zremisować.

piłka nożna 21 dni temu 0

Pierwszy fragment sobotniego meczu wcale nie wskazywał na to, że zakończy się on dla orzechowian klęską. Sparta-Sklejka prowadzenie objęła już w 7. min. Po strzale Adriana Koguta sparowaną przez bramkarza Polanina futbolówkę do siatki skierował z bliska Michał Pawlak. Niestety w 20. min w podobnych okolicznościach po dośrodkowaniu z rzutu rożnego goście doprowadzili do remisu. W ciągu następnych kilku minut orzechowianie ponownie mogli prowadzić. Dwóch stuprocentowych okazji strzeleckich na gole nie udało się zamienić Marcinowi Jakubczakowi, który raz uderzył niecelnie w sytuacji sam na sam z bramkarzem, a raz za długo czekał z oddaniem strzału. W 35. min goście po akcji z wyłożeniem piłki do pustej bramki cieszyli się z objęcia prowadzenia.

Już po upływie pięciu minut gry drugiej połowy Sparta-Sklejka doprowadziła do remisu 2:2. Nie do obrony z rzutu wolnego z 20. metrów uderzył Pawlak. Niestety w dalszej części meczu orzechowianie ponownie okazali swoje słabości. Po zagraniu z rzutu wolnego w 55. min niepilonowany przez nikogo gracz Polanina z bliska trafił do siatki Sparty-Sklejki. Po zagraniu z rzutu rożnego i strzale z 16. metrów przyjezdni w 67. min wyszli na prowadzenie 4:2. Kiedy po indywidualnej akcji przeprowadzonej w 75. min gracz gości trafił do siatki orzechowian po raz piąty wiadomo było, że to nie Polanin, a Sparta-Sklejka okupować będzie ostatnie miejsce w tabeli. Na osłodę orzechowianom pozostał już tylko gol na 3:5 zdobyty w 80. min przez Koguta.

Sparta-Sklejka zagrała w składzie: Janicki – Szewczyk, Miśkiewicz, Pawlak, Królak – Witczak, Kogut, Olejniczak (75. Przybył), Nowak (50. Krygier) – Jakubczak (70. Guzek), Surdyk (60. Kozłowski)

Klasa okręgowa, Sparta-Sklejka Orzechowo – Polanin Strzałkowo 3:5 (1:2)