Sparta-Sklejka przegrywa z wyżej notowaną Kasztelanią Brudzew, orzechowianie nadal nie mogą mówić o dobrym starcie na wiosnę

Gracze Sparty-Sklejki nie zdołali niczego ugrać w wyjazdowym pojedynku z Kasztelanią Brudzew. Losy meczu na korzyść gospodarzy rozstrzygnięte zostały w ostatnich minutach spotkania.

piłka nożna 2 miesiące temu 0

Przez większość meczu orzechowianie prowadzili wyrównany bój z plasującą się na czwartym miejscu w tabeli Kasztelanią Brudzew. Gospodarze największe zagrożenie pod bramką strzeżoną przez Sebastiana Florkowskiego stwarzali po stałych fragmentach gry. Najgroźniejsze w ich wykonaniu okazywały się dośrodkowania z rzutów rożnych, po których ostro bita piłka dogrywana była w światło bramki. Orzechowianie do przerwy trzykrotnie stworzyli sobie okazje strzeleckie. Na samym początku meczu bramki nie udało się zdobyć Przemysławowi Szymczakowi, który będąc na 5. metrze nie trafił w piłkę. Potem po podaniu Szymczaka w pole karne uderzeniem po długim rogu popisał się Dawid Domaszczyński, ale futbolówka przeszła minimalnie obok słupka. W 35. min po uderzeniu Kornela Witczaka z przewrotki piłka prawdopodobnie przekroczyła linię bramkową, ale gol i tak nie zostałby uznany, bo arbiter odgwizdał faul pomocnika orzechowian.

Po przerwie piłkarze Sparty-Sklejki nadal byli równorzędnym przeciwnikiem dla gospodarzy. W 65. min po zagraniu piłki za linię obrony Kasztelanii kapitalnym uderzeniem popisał się Szymczak, ale futbolówka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką. Potem będący na 7. metrze Jakub Guzek zamiast zdecydować się na strzał w nieudany sposób próbował podawać. W ostatniej okazji orzechowian po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do bramki Kasztelanii nie zdołał trafić Wiktor Kozłowski. Losy meczu rozstrzygnięte zostały w 85. min, kiedy po dograniu piłki wzdłuż bramki gracz Brudzewa umieścił z bliska futbolówkę w siatce. Chcący odrobić straty orzechowianie przeszli od tego momentu na grę trójką obrońców. Gola zdobyć im się nie udało, gospodarze natomiast przeprowadzili kontrę w 90. min, po której podwyższyli na 2:0.

Sparta-Sklejka Orzechowo zagrała w składzie: Florkowski – Kubacki (85. Sokołowski), Kozłowski, Pawlak, Miśkiewicz – Szymorek, Kaczałka, Domaszczyński (87. Andrzejewski), Witczak – Giżewski, Dudek (46. Guzek)

Klasa okręgowa, Kasztelania Brudzew – Sparta-Sklejka Orzechowo 2:0 (0:0)