Sparta-Sklejka przegrywa w Rychwale, orzechowianie nadal okupują dół tabeli

Oczekiwanych punktów w pojedynku ze Zjednoczonymi Rychwał piłkarzom Sparty-Sklejki nie udało się zdobyć. Orzechowianie po raz kolejny pojedynek kończyli grając w osłabieniu.

piłka nożna 11 dni temu 0

Od pierwszych minut sobotniego spotkania grający z wiatrem gospodarze osiągnęli dość znaczną przewagę w polu. W początkowym fragmencie meczu dość groźnie na bramkę Zjednoczonych uderzył Adam Królak. Już w 7. min Sparta-Sklejka musiała dokonać pierwszej zmiany, bo groźnie wyglądający uraz stawu skokowego doznał Michał Pawlak. Gospodarze cały czas atakowali, Sparta-Sklejka próbowała natomiast kontrować. Po jednym ze strzałów miejscowych futbolówka trafiła w słupek orzechowskiej bramki. Sparcie-Sklejce czyste konto udawało się utrzymać aż do 45. min. Wtedy to po wrzucie piłki z autu w polu karnym powstało olbrzymie zamieszanie podczas, którego graczowi Zjednoczonych udało się umieścić futbolówkę z bliska w bramce.

Po przerwie orzechowianie nie zamierzali rezygnować z walki. W 57. min po dośrodkowaniu Damiana Zbierskiego uderzając piłkę głową Piotr Surdyk skierował ją do bramki, ale arbitrzy gola postanowili nie uznać z powodu wątpliwej pozycji spalonej. W 75. min drugi raz żółtą kartką ukarany został Surdyk i od tego momentu orzechowianie zmuszeni byli grać w osłabieniu. Próbujący w dalszym ciągu atakować piłkarze Sparty-Sklejki mocno rozluźnili swoje szyki obronne. Zapłacili za to stratą gola w 85. min. Gol stanowiący o przegranej orzechowian 0:3 padł natomiast w 89. min.

Sparta-Sklejka zagrała w składzie: Przybysz – Przybył (55. P. Andrzejewski), Kozłowski, Marek Olejniczak, Zbierski – Królak (85. Guzek), Kogut, Pawlak (7. Krygier), (80. Mateusz Olejniczak), Witczak – Jakubczak, Surdyk

Klasa okręgowa, Zjednoczeni Rychwał – Sparta-Sklejka Orzechowo 3:0 (1:0)