Sparta-Sklejka nadal w dole. Gracze z Orzechowa rozbici przez Basztę Przedecz

Pojedynek z sąsiadująca w tabeli Basztą Przedecz mógł być dla piłkarzy Sparty-Sklejki okazją do przełamania słabych występów w ostatnim czasie. Nic takiego się nie wydarzyło, orzechowianie praktycznie mecz przegrali już po upływie pół godziny od jego rozpoczęcia.

piłka nożna 19:42 28-05-20190 0

Początkowy fragment pojedynku z Basztą Przedecz okazał się dla orzechowian fatalny. Zanim gracze Sparty-Sklejki otrząsnęli się z szoku przegrywali już 0:3. Pierwszego gola orzechowianie stracili w 14. min po tym jak piłka uderzona przez jednego z graczy Baszty z 25. metrów wylądowała w okienku ich bramki. Po kontrze przeprowadzonej przez gości 5. min później i trafieniu z dystansu pod poprzeczkę miejscowi przegrywali już 0:2. W 26. min Arkadiusz Andrzejewski dopuścił się faulu w polu karnym, a goście podwyższyli na 3:0 z przyznanej im za to jedenastki. W międzyczasie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Arkadiuszowi Barczakowi nie udało się trafić w światło bramki Baszty po uderzeniu piłki głową z 5. metrów. Po stracie trzeciego gola orzechowianie mieli wystarczającą ilość okazji strzeleckich, aby doprowadzić chociażby do wyrównania. Znakomitych szans strzeleckich nie udało się ponownie wykorzystać Barczakowi, Michałowi Pawlakowi i Kornelowi Witczakowi. Arbiter mógł także pokusić się o przyznanie Sparcie-Sklejce rzutu karnego.

Usatysfakcjonowani wysokim prowadzeniem goście po przerwie postanowili wycofać się na własną połowę szukając gry z kontry. Orzechowianie nie byli już w stanie dochodzić do klarownych sytuacji strzeleckich tak jak miało to miejsce do przerwy. Kiedy w 78. min gracz Baszty z praktycznie zerowego kąta zdołał trafić do bramki orzechowian po uderzeniu piłki głową wiadomo było, że gospodarze niczego już w tym spotkaniu nie uzyskają. W końcówce meczu szansy na zaliczenie dla orzechowian honorowego trafienia nie udało się wykorzystać Łukaszowi Szewczykowi, Adrianowi Pasternakowi i Karolowi Oczkowskiemu.

Sparta-Sklejka Orzechowo zgrała w składzie: Lewandowski – Przybył (46. Pasternak), Barczak, Andrzejewski (46. Kozłowski), Sypniewski – Szymczak, Szewczyk (70. Dudek), Pawlak, Krygier – Oczkowski, Witczak

Klasa okręgowa, Sparta-Sklejka Orzechowo – Baszta Przedecz 0:4 (0:3)

19:42 28-05-2019