Solidna lekcja gry udzielona młodym piłkarzom Victorii przez MKS Dąbie

Gracze Victorii II nie dali rady przeciwstawić się bardzo solidnie prezentującym się fizycznie zawodnikom MKS Dąbie. Przynajmniej dwa gole wrześnianie stracili po kuriozalnych błędach w obronie.

piłka nożna 16:36 03-09-20190 0

Pierwsze minuty w wykonaniu wrześnian zapowiadały nawiązanie walki z przeciwnikiem, który do tej pory nie stracił jeszcze żadnego punktu. Najpierw po strzale Macieja Szczublewskiego z boku pola karnego bramkarz Dąbia zdołał końcówkami palców sparować piłkę na rzut rożny. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego będący na idealnej pozycji Michał Czerniak uderzając piłkę głową posłał ją minimalnie za wysoko. Po rozegraniu rzutu wolnego i strzale z obrębu pola karnego gospodarze w 8. min objęli prowadzenie. W 15. min sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy przegrał Szczublewski. Już w następnej akcji miejscowi podwyższyli na 2:0. Duży udział przy straconym golu miał strzegący bramki wrześnian Marcel Rembowicz. Pięć minut później po zagraniu piłki za linię obrony Victorii II gospodarze trafili po raz trzeci.

Po przerwie gra się wyrównała. Żadna ze stron nie potrafiła wypracować sobie zbyt wielu sytuacji strzeleckich. W 70. min miejscowi skorzystali z prezentu jakim było zbyt słabe podanie obrońcy wrześnian do własnego bramkarza podwyższając na 4:0. Gol ustalający wynik meczu na 5:0 padł w 85. min.

- Przegraliśmy z silnym fizycznie, dobrze operującym piłką zespołem. Bohaterem w drużynie gospodarzy był na pewno ich bramkarz, który obronił przynajmniej sześć naszych celnych strzałów. Zagraliśmy bardzo poprawnie w ofensywie i katastrofalnie wręcz w defensywie. Myśląc pozytywnie o tym co się stało lepiej w jednym meczu popełnić kilka rażących błędów niż powtarzać po jednym w kolejnych – oceniał trener Victorii II Tomasz Krzyżkowiak.

Victoria II Września zagrała w składzie: Rembowicz – Zielonka (85. Paczyński), Czerniak, Wawrzyniak, A. Grabarek – K. Grabarek (60. Cichoński), Radziejewski (65. Kmieciak), P. Grabarek (70. Cerbin), Szczublewski – Dawid Szymański (85. E. Szymański) – Dominik Szymański

Klasa okręgowa, MKS Dąbie – Victoria II Września 5:0 (3:0)

16:36 03-09-2019