Zapomniany wielki śmietnik w samym centrum Wrześni

Tony odpadów zalegają na jednej z działek przy. ul. Gnieźnieńskiej we Wrześni. Chociaż od 11 lat są tam składowane nielegalnie, to nikt się nimi nie zainteresował.

aktualności 9 miesięcy temu 7

Dzikie wysypisko – bo tak można określić to, co znajduje się na działce u zbiegu ulic Gnieźnieńskiej i Armii Poznań – wygląda na opuszczone. Nie ma nikogo, kto czuwałby nad tym miejscem. Jest za to rozerwane ogrodzenie, które umożliwia swobodne chodzenie między zwałami śmieci. Zdaniem mieszkańców okolicznych bloków, składowisko odpadów stwarza nie tylko zagrożenie ekologiczne, ale także niebezpieczeństwo dla ich dzieci, które wabione ciekawością nierzadko zaglądają w to miejsce.

– Poza tym znajduje się ono przy głównej drodze i chyba nie jest dobrą wizytówką Wrześni – zauważają nasi Czytelnicy.

We wskazanym miejscu byliśmy kilkakrotnie i nigdy nie zastaliśmy tam właściciela nieruchomości lub innej dorosłej osoby. Dlatego poprosiliśmy o interwencję wrzesińską straż miejską. Ta, zgodnie z kompetencją, przekazała sprawę do Starostwa Powiatowego we Wrześni.

– Informacje o wspomnianych odpadach otrzymaliśmy niedawno z gminy – mówi Urszula Łabęda, naczelnik Wydziału Środowiska, Budownictwa i Rolnictwa w Starostwie Powiatowym we Wrześni. – Aktualnie prowadzimy postępowanie zmierzające do ustalenia, w jakich warunkach i okolicznościach prawnych to przedsięwzięcie jest tam prowadzone.

Więcej o sprawie w najnowszym wydaniu "Wiadomości Wrzesińskich".

Thumb zrzut ekranu 2016 12 30 o 12.21.24

Dorota Tomaszewska

9 miesięcy temu 7