Słoneczko przygrzało na Biegu o Złoty Kłos w Kołaczkowie. Wygrał Paweł Tarasiuk, żołnierz z Poznania

Paweł Tarasiuk z 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu z czasem 32 min.19 sekund wygrał 36. edycję Biegu o Złoty Kłos w Kołaczkowie. Wśród kobiet najlepszą okazała się Wioleta Paduszyńska z Gorzowa Wielkopolskiego z czasem 37 min. 52 sekundy.

lekkoatletyka 5 miesięcy temu 3

Najszybszym zawodnikiem z powiatu wrzesińskiego okazał się Roman Kłosowski z Białężyc w barwach Night Runners Września (35:55) zajął 6 . miejsce. Z kolei Dawid Kulterman z Kołaczkowa okazał się najlepszym zawodnikiem z gminy Kołaczkowo. W klasyfikacji generalnej zajął wysokie 8. miejsce (36:14). W zawodach wzięło udział 241 osób. Po biegu odbył się pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej zorganizowany przez OSP. A na koniec losowanie nagród.