Słońce zrobiło swoje. Omdlenia i upadki na 35. Biegu Kosynierów we Wrześni

Ponad 650 osób wzięło udział w jubileuszowym 35. Biegu Kosynierów we Wrześni. Niektórzy z nich potrzebowali pomocy ratowników.

lekkoatletyka 3 miesiące temu 27

Bieg o długości 10 km odbył się w niedzielę 29 kwietnia na ulicach Wrześni. Bezlitosne Słońce sprawiło, że było to spore wyzwanie, któremu niestety nie wszyscy podołali. Niektórzy odpadli już na trasie i zostali zabrani przez obstawę medyczną. Inni z kolei mdeli na samej mecie.

Takich problemów nie miał zwycięzca biegu, którym został Krzysztof Szymanowski z Kościana. Pokonał on trasę w czasie 32 min. 33 s. Drugie miejsce zajął Adam Marysiak z Kożuchowa (33,0), a trzecie Damian Glapiak z Bucza (33,18). Najlepszy lokalny reprezentant, Piotr Cypryański z Marzenina, uplasował się na 5. pozycji  (34,04). Najlepsza wśród kobiet była Monika Brzozowska (37,19).

Poza klasyfikacją główną w ramach biegu odbyły się również Mistrzostwa Polski Night Runners oraz Mistrzostwa Strażaków. W tych pierwszych zwyciężył Roman Kłosowski z Białężyc, a w drugich - Damian Glapiak z KP PSP Wolsztyn.

Więcej o biegu, jego historii, nagrodach, uczestnikach i organizatorach z Klubu Biegacza Kosynier napiszemy w najbliższym wydaniu "WW".