Skandal w Miłosławiu! Brudne ścieki z oczyszczalni wylewane są wprost do rzeki

Nieoczyszczone ścieki wpuszczane są do rzeki Miłosławski. Radni domagają się od burmistrza Miłosławia wyjaśnienia sprawy.

na sygnale 9 miesięcy temu 14

Ta ujrzała światło dzienne 28 czerwca. Podczas sesji rady miejskiej w Białym Piątkowie przewodniczący Hubert Gruszczyński oświadczył, że w czerwcu kilka razy był w okolicach miłosławskiej oczyszczalni i widział, jak nieoczyszczone ścieki spuszczane są rurą bezpośrednio do Miłosławki. Nagrał też m.in. poniższy filmik.

– Widziałem papier toaletowy, prezerwatywy, patyczki po uszach i pełno osadu, który powinien trafić na oczyszczalnię, a nie do Miłosławki – mówił H. Gruszczyński.

Przewodniczący rady w rozmowie z „WW” nie ukrywa, że informację o rurze powziął od pracowników komunalki. Przekazali mu oni m.in. informację, że przed oczyszczalnią ścieków w studzience kanalizacyjnej został zamocowany specjalny rurociąg, który odprowadza ścieki do rzeki.

– Po moim wystąpieniu rura została zatkana. Będę domagać się od władz wyjaśnienia tej skandalicznej sprawy. Jeśli nic nie zostanie zrobione to sam powiadomię odpowiednie służby, w tym prokuraturę. Z mojej - jak i ze strony radnych klubu Razem dla Gminy Miłosław - przyzwolenia na łamanie prawa i niszczenie środowiska nie będzie – mówi H. Gruszczyński.

Burmistrz Miłosławia Zbigniew Skikiewicz zapowiada zbadanie sprawy. O informowaniu organów ścigania póki co nikt jednak nie myśli.

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

9 miesięcy temu 14