Skandal w Miłosławiu! Brudne ścieki z oczyszczalni wylewane są wprost do rzeki

Nieoczyszczone ścieki wpuszczane są do rzeki Miłosławski. Radni domagają się od burmistrza Miłosławia wyjaśnienia sprawy.

na sygnale rok temu 14

Ta ujrzała światło dzienne 28 czerwca. Podczas sesji rady miejskiej w Białym Piątkowie przewodniczący Hubert Gruszczyński oświadczył, że w czerwcu kilka razy był w okolicach miłosławskiej oczyszczalni i widział, jak nieoczyszczone ścieki spuszczane są rurą bezpośrednio do Miłosławki. Nagrał też m.in. poniższy filmik.

– Widziałem papier toaletowy, prezerwatywy, patyczki po uszach i pełno osadu, który powinien trafić na oczyszczalnię, a nie do Miłosławki – mówił H. Gruszczyński.

Przewodniczący rady w rozmowie z „WW” nie ukrywa, że informację o rurze powziął od pracowników komunalki. Przekazali mu oni m.in. informację, że przed oczyszczalnią ścieków w studzience kanalizacyjnej został zamocowany specjalny rurociąg, który odprowadza ścieki do rzeki.

– Po moim wystąpieniu rura została zatkana. Będę domagać się od władz wyjaśnienia tej skandalicznej sprawy. Jeśli nic nie zostanie zrobione to sam powiadomię odpowiednie służby, w tym prokuraturę. Z mojej - jak i ze strony radnych klubu Razem dla Gminy Miłosław - przyzwolenia na łamanie prawa i niszczenie środowiska nie będzie – mówi H. Gruszczyński.

Burmistrz Miłosławia Zbigniew Skikiewicz zapowiada zbadanie sprawy. O informowaniu organów ścigania póki co nikt jednak nie myśli.

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

rok temu 14