Singlowy turniej tenisowy w Miłosławiu rozstrzygnięty

Aż 25 tenisistów zgłosiło się do udziału w IV Singlowych Mistrzostwach o Puchar Burmistrza Miłosławia. Po niezwykle zaciętym finale triumfatorem turnieju okazał się Jakub Jaskólski.

inne dyscypliny 3 miesiące temu 0

Ze względu na tak dużą liczbę uczestników zawody rozgrywane zostały systemem pucharowym. Zmagania tenisiści rozpoczęli w sobotę, 19.08.2017 r. o godz. 10:00. Zmagania tenisistów w pierwszym dniu trwały aż do godziny 19:00. Mimo ogromnej ilości meczów organizatorom udało się rozegrać pierwszego dnia również ćwierćfinały.

Do niedzielnej części rozgrywek awansowało czterech zawodników. W pierwszym z półfinałów Karol Pohl 2:0 (7:5, 6:2) wygrał z Dawidem Kołdą. W drugim półfinale Jakub Jaskólski również w stosunku 2:0 (6:1, 6:1) ograł Miłosza Talarskiego. Mecz finałowy był popisem niesamowitych umiejętności obu tenisistów. Pierwszego seta w stosunku 6:4 wygrał Karol Poh. W drugiej partii 7:5 zwycieżył Jakub Jaskólski. O zwycięstwie w turnieju musiał zatem zadecydować wynik supertajbreaka. Lepszy okazał się Jaskólski kończąc seta wygraną 13:11. Trzecie miejsce zajął Miłosz Talarski, który pokonał Dawida Kołdę.

Nagrody wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Miłosław - Zbigniew Skikiewicz oraz Bartosz Czerwiński - przedstawiciel partnera imprezy firmy Karlik Jaguar Land Rover.