Siatkarze Zespołu Szkół Politechnicznych we Wrześni o krok od strefy medalowej Licealiady

Świetnie podczas półfinału wojewódzkiego Licealiady zaprezentowali się siatkarze Zespołu Szkół Politechnicznych. Reprezentanci ZSP mogą mówić jednak o sporym pechu. Pomimo tego, że wygrali dwa z trzech rozgrywanych spotkań to nie zdołali uplasować się na którymś z dwóch pierwszych miejsc dających prawo gry w finale.

siatkówka rok temu 0

Po zwycięstwie w finale Rejonu Poznań Teren Wschód siatkarze ZSP znaleźli się w gronie ośmiu najlepszych drużyn szkolnych w Wielkopolsce. Następnym etapem rywalizacji był półfinał wojewódzki Licealiady, który rozegrano w dniu 04.04.2017 r. w Hali Arena w Poznaniu. Do zawodów zakwalifikowały się drużyny reprezentujące cztery rejony: Poznań Teren Wschód (Zespół Szkół Politechnicznych), Konin (I LO Turek), Piła (LO SMS Piła), Miasto Poznań (ZSGD Poznań).

Po losowaniu kolejności meczów grano systemem każdy z każdym, równocześnie na dwóch boiskach, do dwóch wygranych setów.

Wszystkie spotkania z udziałem siatkarzy ZSP były dramatyczne do samego końca. W pierwszym meczu reprezentanci ZSP zmierzyli się z ZSGD Poznań ulegając 0:2. W drugim secie wrześnianie doprowadzili do stanu 24:24, ale potem przegrali na przewagi.

Drugi pojedynek z LO SMS Piła pokazał, że siatkarze ZSP potrafią wznieść się na wyżyny. Po przegraniu pierwszej partii wydawało się, że losy meczu są już przesądzone. Gracze ZSP potrafili jednak odrobić straty i wyrównać stan meczu na 1:1. Tajbrek z Piłą rozpoczął się bardzo źle. Przy zmianie stron wrześnianie przegrywali 4:8. Koncertowa gra w dalszej części meczu pozwoliła jednak wrześnianom doprowadzić do stanu 10:10 i wygrać na przewagi.

Przed ostatnimi meczami turnieju wiadomo było, że o kolejności końcowej turnieju mogą decydować nie tylko wygrane mecze, ale i sety. Pierwszy set przegrany przez ZSP w pojedynku z LO Turek sprawił, że w razie zwycięstwa i tak wrześnianie muszą liczyć na to, że w pojedynku toczącym się na boisku obok reprezentanci Poznania pokonają Piłę. Gracze ZSP dali sobie szansę wygrywając po tajbreku z siatkarzami z Turku. Niestety na drugim boisku Piła 2:1 pokonała Poznań i to te dwa zespoły mogły cieszyć się z awansu do najlepszej czwórki drużyn w województwie.

Ostatecznie reprezentacja ZSP Września sklasyfikowana została na miejsca 5-6 w Wielkopolsce.

Wyniki meczów

ZSP Września – ZSGD Poznań 0:2 (20:25, 24:26)

LO SMS Piła – I LO Turek 2:0

ZSGD Poznań – I LO Turek 2:1

ZSP Września – LO SMS Piła 2:1 (20:25, 25:17, 17:15)

LO SMS Piła – ZSGD Poznań 2:1

I LO Turek – ZSP Września 1:2 (27:25, 20:25, 13:15)

1.Zespoł Szkół Geodezyjno Drogowych Poznań 3 5 5:3

2.LO SMS Piła 3 5 5:3

3.ZSP Września 3 5 4:4

4.I LO Turek 3 2 2:6

Reprezentacja ZSP zagrała w składzie: Aron Andrzejewski , Michał Andrzejewski, Szymon Andrzejewski, Konrad Duczkowski, Cyprian Kostrzewski, Jakub Kowalczykiewicz , Łukasz Kozubiński, Mateusz Maćkowiak, Wiktor Pluciński, Aleksander Reliński, Mateusz Rychlewski, Mateusz Wiśniewski

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

rok temu 0