Siatkarki UKS Olimp Września walczyły w półfinale mistrzostw Polski

Półfinały Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej młodziczek rozegrano w dniach 11-12 lipca w Nowej Soli. Reprezentantki UKS Olimp udział w turnieju zakończyły zajmując wysoką piątą lokatę.

siatkówka 11 miesięcy temu 0

Po wywalczeniu sobie wcześniej kwalifikacji w turnieju półfinałowym mistrzostw Polski w siatkówce plażowej młodziczek wystartował duet UKS Olimp Września: Michalina Rakowska - Karina Szymaniak. W pierwszym swoim meczu dziewczyny z Wrześni pokonały 2:0 ( 15:13, 15:9) wyżej rozstawione zawodniczki z SMS Police. W drugim pojedynku wrześnianki również okazały się zwycięskie ogrywając 2:0 (15:8, 15:12) parę z okręgu zachodniopomorskiego. Ta wygrana dała im awans do najlepszej szóstki turnieju. W meczu o półfinał nasze zawodniczki spotkały się z parą SMS Poznań (Warpińska - Baranowska). Po bardzo emocjonującym pojedynku wrześnianki przegrały w tajbreku 1:2 i przeszły na drugą stronę turniejowej drabinki.

W drugim dniu turnieju zawodniczki UKS Olimp zmierzyły się również z parą z wielkopolski (Podobińska - Wnuk) reprezentującą Energetyka Poznań. Lepsze okazały się poznanianki wygrywając 2:1 ( 27, -22, 8). W meczu o 5. miejsce wrześnianki spotkały się z zespołem z Jankowa Przygockiego. To spotkanie zakończyło się zwycięstwem zawodniczek UKS Olimp 2:0. 

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

11 miesięcy temu 0