Siatkarki UKS Jedynka z awansem do fazy finałowej turnieju mini siatkówki Kinder+Sport zarówno w kategorii czwórek jak i trójek

O awans do końcowej fazy rozgrywek mini siatkówki Kinder+Sport reprezentantki UKS Jedynka Września pojechały walczyć do Kalisza. Czwórki turniej zakończyły na pierwszym miejscu, szósta lokata trójek również dała im awans do finału.

siatkówka rok temu 0

Zespół UKS Jedynka występujący w kategorii czwórek bez straty seta wygrał najpierw rozgrywki grupowe. Potem wrześnianki w walce o zwycięstwo w turnieju również bez straty seta pokonały Augustynki Kalisz i Energetyka Poznań.

Czwórki UKS Jedynka Września zagrały w składzie: Martyna Świercz, Martyna Fedorowicz, Maria Owczarczak, Emily Ćwiok, Zuzanna Chojnacka

Zespół trójek przegrały natomiast w swojej grupie z faworytem - zespołem Janków Przygodzki/Turek, wygrywając z IUKS Jedynka Poznań i SP nr 15 Poznań II. W drugiej rundzie wrześnianki pokonały SP nr 17 Kalisz i przegrały z Kaliską Akademią Siatkówki. Mecz o 6. miejsce gwarantujące awans do finału wojewódzkiego wrześnianki zagrały z SP nr 15 Poznań II ponownie wygrywając.

Trójki UKS Jedynka Września zagrały w składzie: Julia Więcek, Amelia Zdziabek, Marika Krauze, Marta Mielcarek.

Finał wojewódzki rozgrywek mini siatkówki Kinder+Sport rozegrany zostanie 27 maja w Hali Arena w Poznaniu.

Na początku maja w Starych Oborzyskach odbyło sie zgrupowanie kadry Wielkopolski rocznika 2004, do której powołanie uzyskała zawodniczka UKS Jedynka Września Martyna Świercz.  

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

rok temu 0