Setka pękła. Bardzo dobry mecz koszykarzy MKS Września z Sokołem Międzychód

Wysokim zwycięstwem nad Sokołem Międzychód zakończyli swój niedzielny mecz koszykarze MKS Września. O wysokiej wygranej zadecydowała znakomita czwarta kwarta w wykonaniu wrześnian.

koszykówka 22:58 08-03-20200 2
III liga, MKS Września - MKS Sokół Międzychód

Niedzielny mecz koszykarzy MKS Września z Sokołem Międzychód był pojedynkiem drużyn sąsiadujących w tabeli. W połowie grudnia 2019 podczas spotkania w Międzychodzie 97:89 zwyciężyli gracze Sokoła. Tym razem okazało się, że wrześnianie wzięli za tamtą porażkę srogi rewanż.

Przez pierwsze trzy kwarty w hali SSP nr 6 we Wrześni toczył się bardzo zacięty bój. Mecz znakomicie rozpoczęli wrześnianie. Po punktach zdobytych przez Krzysztofa Dembińskiego, Filipa Andrzejewskiego i Piotra Prętkowskiego prowadzili 7:0. Potem gospodarze prowadzili 14:5. Goście zaczęli jednak radzić sobie coraz lepiej i pierwsza kwarta zakończyła się wygraną zawodników MKS Września 25:20.

W drugiej kwarcie przyjezdni rzucili się do odrabiania straty. Koszykarze Sokoła dość łatwo przedzierali się pod kosz wrześnian będąc często faulowanymi. Już po upływie 3. min gry MKS Września miał na swoim koncie pięć fauli. Na szczęście dla gospodarzy przyjezdni nie wykazywali się nadzwyczajną skutecznością z rzutów wolnych. Ostatecznie tą część gry udało się graczom MKS Września wygrać 24:22. Po pierwszej połowie meczu okazało się, że w szeregach gości zawodnikiem, który decyduje o sile drużyny jest zdobywca 22 punktów – Konrad Jelski. W zespole gospodarzy aż 18 punktów zdobył natomiast Dembiński.

Trzecia kwarta zakończyła się remisem 24:24. Niewątpliwie najlepszym graczem tej części pojedynku jak i całego meczu był Dembiński, który ogółem zdobył 38 punktów, dzięki którego niesamowitej skuteczności i przechwytom piłki udało się utrzymać wcześniej wypracowaną przewagę.

Czwartą kwartę wrześnianie rozegrali znakomicie. Po upływie 6. min. w tej części gry prowadzili 19:1. Przede wszystkim w drugiej połowie udało im się zneutralizować najskuteczniejszego wśród przyjezdnych Jelskiego, który po przerwie zdobył tylko 4 punkty. W drugiej połowie oprócz niesamowicie skutecznego Dembińskiego po 10 punktów dorzucił Mateusz Bilski i Andrzejewski, a 9 oczek Tomasz Makowski.

MKS Września zagrał w składzie: Dembiński (38 pkt), Andrzejewski (18), Bilski (17), Prętkowski (17), Makowski (13), Jasiński (4), Nowak (3), Czyż, Kaczmarzewski, Kosmala, Szfraniak

III liga, MKS Września – MKS Sokół Międzychód 110:77 (25:20, 24:22, 24:24, 37:11)

22:58 08-03-2020