Sesja, praca, impreza. Oto codzienność studentów z Wrześni

Luty to okres wzmożonego wysiłku na każdej uczelni. Trwa sesja egzaminacyjna. Jednak studia to nie tylko nauka. Sprawdziliśmy jak wygląda codzienność studentów z Wrześni.

oświata 16:23 15-02-20180 0

– Przeprowadzka do Wrocławia była przygodą. Raczej pozytywnym niż negatywnym wydarzeniem – wspomina Katarzyna Piechnik, obecnie studentka kultury i praktyki tekstu na Uniwersytecie Wrocławskim, wcześniej uczennica wrzesińskiego „Sienkiewicza” – Bardzo cieszę się, że mam spokojny azyl, którym jest Września, do której co jakiś czas wracam – dodaje.

Podobnego zdania jest Nikodem Jankowiak z Wrześni, student filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim – Przeprowadzka do dużego miasta była niewiarygodnie przerażająca na pierwszy rzut oka – wspomina – Rutyna jednak robi swoje i człowiek jest w stanie przyzwyczaić się do wszystkiego – mówi.

Jakie są największe wyzwania wrzesińskich studentów? Jak odpoczywają od nauki? Czy choć trochę tęsknią za rodzinnym domem? Cały artykuł można przeczytać w najnowszym wydaniu „WW” z 16 lutego. 

Cezary Paprzycki

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

16:23 15-02-2018