Ruszy akcja znakowania rowerów. Nie tylko we Wrześni!

Na terenie całego powiatu wkrótce ruszy akcja znakowania rowerów. Dzięki niej zwiększą się szanse na odnalezienie jednośladu po jego kradzieży.

aktualności 10 miesięcy temu 5

Znakowanie rowerów dla mieszkańców gminy Września odbywać się będzie w siedzibie Straży Miejskiej we Wrześni (ul. Ratuszowa). Mieszkańcy pozostałych gmin wchodzących w skład powiatu wrzesińskiego swoje jednoślady będą mogli oznakować w miejscowych posterunkach policji.


Znakowanie rowerów dla mieszkańców rozpocznie się 19 października po uprzednim zapisie.

Regulamin akcji

1. Do programu przystąpić może wyłącznie osoba pełnoletnia mieszkająca na terenie powiatu wrzesińskiego lub nieletni pod warunkiem, że w znakowaniu uczestniczyć będzie rodzic, opiekun prawny lub inna osoba dorosła. Rower zostanie zarejestrowany na osobę pełnoletnią, której tożsamość zostanie sprawdzona na podstawie dowodu osobistego, natomiast nieletni zostanie wskazany jako użytkownik roweru. 


2. Osoba zainteresowana oznakowaniem roweru stawia się w wyznaczonym terminie w miejscu jego znakowania z dokumentem tożsamości, paragonem lub kartą gwarancyjną z datą zakupu roweru. W przypadku braku dowodu zakupu lub karty gwarancyjnej roweru jego właściciel wypełnia odpowiednie oświadczenie potwierdzające własność. 
3. Uwaga! Znakowane będą tylko te rowery, które w myśl obowiązujących przepisów, posiadają pełne wyposażenie (światła, jeden sprawnie działający hamulec, dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy). Nie będę znakowane rowery, które mają widoczne ślady usuwania bądź przerabiania numeru ramy lub innego numeru identyfikacyjnego.
4. Znakowanie roweru i uczestnictwo w programie jest bezpłatne.

Uwaga! 
Straż Miejska we Wrześni znakować będzie rowery TYLKO I WYŁĄCZNIE mieszkańcom miasta i gminy Września. Program znakowania rowerów odbywać się będzie w każdy czwartek (począwszy od 19 października.), w godz. 10.00-14.00, po uprzednim zapisie i ustaleniu terminu znakowania ze strażnikiem miejskim. Zapisy te odbywać się będą drogą telefoniczną lub e-mailową znakowanierowerow@wrzesnia.pl. Można także zgłosić się do dyżurnego straży miejskiej osobiście.

Mieszkańcy pozostałych gmin tj. Kołaczkowa, Nekli, Miłosławia i Pyzdr, zainteresowani oznakowaniem roweru będą musieli bezpośrednio kontaktować się z posterunkami policji.

Fot. KSP Warszawa

Ankieta

Do czego najczęściej wykorzystujesz rower?

Ankieta

Czy oznaczysz swój jednoślad w ramach akcji „Wrzesiński rower-bezpieczny rower”

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

10 miesięcy temu 5