Rusza policyjna akcja „Błysk". - Wierzymy w to, że może w ten właśnie sposób uratujemy komuś życie – mówią policjanci

Na terenie powiatu wrzesińskiego radiowozy ruchu drogowego będą „błyskać” na niebiesko. Policjanci będą uruchamiać światła błyskowe w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego.

na sygnale 10 miesięcy temu 22

Akcja, która nosi nazwę „Błysk” ma związek z licznymi wypadkami drogowymi z udziałem osób pieszych. W ciągu ostatnich 2 tygodni na wielkopolskich drogach zginęło 16 osób, w tym 9 pieszych.

- Od poniedziałku do 23 grudnia w całej Wielkopolsce w wybranych miejscach, w godzinach porannego i popołudniowego szczytu, radiowozy ruchu drogowego będą miały włączone niebieskie światła błyskowe, akcentując w ten sposób swoją obecność w miejscach niebezpiecznych. Policjanci chcą ograniczyć liczbę wypadków śmiertelnych.Wierzymy w to, że może w ten właśnie sposób uratujemy komuś życie. W tym miesiącu tylko w ciągu 2 tygodni, na wielkopolskich drogach było 16 wypadków śmiertelnych. Aż 9 pieszych zostało śmiertelnie potrąconych! Jeśli akcja „Błysk” przyniesie pozytywne rezultaty, będzie kontynuowana - wyjaśnia Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

10 miesięcy temu 22