Rusza budowa Centrum Badań i Nowoczesnych Technologii. Trwają przetargi na budowę hali dydaktyczno-sportowej i remont bursy

Zarząd Powiat Wrzesińskiego podpisał umowę z firmą Mirbud ze Skierniewic na budowę Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii w Grzymysławicach. Kontrakt opiewa na 23,94 mln zł.

oświata rok temu 4

Umowa została podpisana 23 sierpnia. Termin wykonania inwestycji określono na 15 grudnia 2018 roku. Placówka powstanie nieopodal fabryki Volkswagena.

Ankieta

Czy Twoim zdaniem powstanie Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii przyczyni się do tego, że młodzi ludzie łatwiej znajdą pracę?

W budynkach o łącznej powierzchni 5 092 m² powstaną specjalistyczne pracownie szkoleniowe i techniczne, pomieszczenia socjalne, pomocnicze i konferencyjne, sale do nauki języków i magazyny. W centrum będą odbywały się szkolenia z zakresu m.in.: techniki robotów, programowania sterowników, nauki podstaw hydrauliki i pneumatyki, obsługi wózków widłowych etc.

Budowa centrum w Grzymysławicach jest częścią projektu budowy szkolnictwa zawodowego we Wrześni. Trwają jeszcze przetargi na modernizację zaplecza: budowy hali dydaktyczno-sportowej przy Zespole Szkół Politechnicznych oraz bursy gimnazjalnej przy ul. Słowackiego.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

rok temu 4