Rozliczmy PIT we Wrześni!

Niedawno znalazłam w swojej skrzynce na listy ulotkę z napisem „rozlicz swój PIT we Wrześni”. Akcję ich rozrzucania prowadzi Urząd Miasta i Gminy Września.

Moim zdaniem 12:16 12-04-20198 8

Trzeba przyznać, że to nietypowe przedsięwzięcie, w dodatku przeprowadzone w dość pomysłowy sposób. Burmistrzowi należą się słowa pochwały. A jest o co zabiegać takimi działaniami, bo około 40 proc. podatku dochodowego płaconego przez mieszkańców trafia do budżetu gminy.

Co więcej, w ulotce – poza hasłem, aby rozliczyć PIT we Wrześni – pojawiły się również informacje o tym, na co są przeznaczane pieniądze z naszych podatków: szkoły, drogi, place zabaw, ścieżki pieszo-rowerowe, boiska i zieleń. Oczywiście nie jest to katalog zamknięty, ale już w tym krótkim zestawieniu widać, że od indywidualnych decyzji mieszkańców/podatników zależy pomyślność samorządu.

To kolejna zaleta ulotki – edukowanie i przybliżanie mechanizmów gospodarowania finansami publicznymi. Mam nadzieję, że akcja odniesie sukces, a do gminnej kasy wpłynie jeszcze więcej pieniędzy z podatków. A więc: rozliczmy swój PIT we Wrześni!

Walentyna Jakubik

członek stowarzyszenia Projekt Września

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

12:16 12-04-2019