Rodowe klejnoty Hwaranga - krajowe srebra i europejski brąz

Miniony weekend przyniósł taekwondzistom Hwaranga serię wspaniałych wyników. Wrzesiński klub zaistniał na europejskich arenach dzięki wynikowi Weroniki Przybysz. Na krajowych tatami seniorskie srebra zdobyli Krystian Haremza, Dagmara Haremza oraz Olga Bachorska.

sporty walki 20:46 07-10-20190 0

Po dziewięciu latach działalności Hwarang doczekał się pierwszego medalu Mistrzostw Europy Juniorów. Brązowy krążek wywalczyła Weronika Przybysz (na zdjęciu druga z lewej). W hiszpańskim Marina d'Or wrześnianka pokonała kolejno Rosjankę Maiiję Petrovskają (22-7) oraz Chorwatkę Iucię Ivancev (13-11). W walce, której stawką było wejście do ścisłego finału, uległa zwyciężczyni kategorii +68 kg Rosjance Kristinie Adebaio (8-28). Polska reprezentacja w Hiszpanii zdobyła dwa brązowe medale. Drugi przypadł Alicji Kowańdy z Jarocina. Obie zawodniczki przygotowywały się razem do europejskiego czempionatu na obozie w Stroniu Śląskim.

To jednak nie koniec świetnych wiadomości.

W sobotę 5 października w Toruniu odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Toruniu. Hwarang do zawodów wystawił czworo zawodników, będących jeszcze młodzieżowcami lub juniorami. Troje z nich wywalczyło tytuły wicemistrzów kraju! Na drugim stopniu podium stawali: Krystian Haremza  (w kategorii -87 kg), Dagmara Haremza (+73 kg) oraz Olga Bachorska (-73 kg). W imprezie wystartował też junior Jakub Wawrowski, który uległ w pierwszej walce zwycięzcy kategorii -87 kg Markowi Woźniakowi z Poznania.

Od lewej: T. Haremza, K. Haremza, D. Haremza, J. Wawrowski i O. Bachorska

- Nie można opisać radości z takich wyników naszych zawodników. Brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów jest zwieńczeniem ciężkiej pracy Weroniki Przybysz. Zawodniczka trenuje w klubie trzy razy w tygodniu, a dwa dni poświęca na ćwiczenia w siłowni Odeon Jacka Czelusty. Pan Jacek dba też o odpowiednią suplementację naszych zawodników. To jest przykład dla innych, że z małego klubu, bez maty, z małej sali szkolnej można wybić się do wielkiego sportu. Wystarczy konsekwencja i systematyczny trening oraz upór w dążeniu do celu. Cieszą też trzy srebrne medale Mistrzostw Polski Seniorów. Proszę pamiętać, że nasi zawodnicy mają dopiero od 18 do 16 lat. Rozpoczynają swoją sportową karierę i z sukcesami rywalizują z seniorami. Nie można opisać radości z postawy naszych podopiecznych – promienieje z dumy twórca sukcesów, trener i prezes Hwaranga Tomasz Haremza.

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

20:46 07-10-2019