Rockowe klimaty prosto z Poznania na sobotni wieczór

Grupy Lunatycy Martwej Dyskoteki i The Sparrow Grass zagrają już jutro we wrzesińskim pubie AQQ.

kultura 23:42 05-04-20191 0

Z początku na 6 kwietnia zaplanowany był koncert grupy Cool Cat, ale ta odwołała swój przyjazd. Organizatorzy koncertu stanęli jednak na wysokości zadania i znaleźli zastępstwo. Po raz pierwszy we Wrześni zagra poznańska grupa Lunatycy Martwej Dyskoteki. Swoją twórczość określają jako kolejną nową falę. 

– W muzyce łączymy przestrzenny rytm, charakterystyczne brzmienie gitar i wyraziste teksty. 

W skład zespołu Lunatycy Martwej Dyskoteki wchodzą: Iwo Greczko (wokal), Tomasz Sojka (gitara rytmiczna), Jakub Walczak (gitara solowa), Igor Stobiecki (bas) oraz Kacper Kot (perkusja).

Support z kolei zapewni bluesowo-rock'n'rollowy The Sparrow Grass, również z Poznania. Będzie to dla zespołu debiut sceniczny.

– Mamy jeden konkretny cel – chcemy tworzyć muzykę, która sprawi przyjemność temu, kto jej posłucha, nawet jeśli to nie jego klimat. Jeśli lubisz rocka, blues, ale w Twoich słuchawkach goszczą też spokojniejsze gatunki, to znak, że trafiłeś w idealne miejsce.

W skład zespołu wchodzą Bartosz Kowalczyk (wokal, gitara), Jerzy Jarczyński (multiinstrumentalista), Kuba Tomkowiak (perkusja) oraz Mikołaj Smoleński (bas).

Koncert grup Lunatycy Martwej Dyskoteki oraz The Sparrow Grass rozpocznie się w sobotę o godz. 21.00 w pubie AQQ we Wrześni.

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

23:42 05-04-2019