Rezerwy Victorii z wielką szansą awansu. Wrześnianie odskakują konkurencji na trzy punkty

Wygrana z Wartą Rumin pozwoliła zawodnikom Victorii II poważnie już myśleć o wywalczeniu awansu do klasy okręgowej. Na dwie kolejki przed zakończeniem ligi wrześnianie wypracowali sobie trzy punkty przewagi nad konkurentami.

piłka nożna 16:51 27-05-20190 0

Pierwsza połowa meczu rozgrywanego na boisku we Wrześni była nieciekawa. Przez pierwsze pół godziny niedzielnego pojedynku akcje obu drużyn kończyły się w bezpiecznej odległości od bramki przeciwnika. Nie było praktycznie żadnego godnego odnotowania strzału. W 31. min, po niegroźnym jakby się wydawało, uderzeniu Mikołaja Wawrzyniaka bramkarz z Rumina popełnił poważny błąd wypuszczając futbolówkę z rąk. Wrześnianie nie potrafili jednak dwukrotnie skutecznie dobić piłki z bliska. Chwilę po tym arbiter mógł pokusić się o przyznanie gospodarzom rzutu karnego po tym jak dość ostro przez gracza Warty potraktowany został Dominik Szymański. Ostatnim akcentem pierwszej połowy był niezły strzał Dominika Szymańskiego z dystansu, po którym futbolówka przeszła nieznacznie obok słupka bramki Warty.

Po przerwie wrześnianie zagrali zdecydowanie lepiej dostarczając swoim kibicom nieco emocji. Już w 52. min gola dla rezerw Victorii w klasycznej sytuacji sam na sam z bramkarzem mógł zdobyć Dominik Szymański, ale golkiper Warty zdołał obronić piłkę nogami. Chwilę po tym po dośrodkowaniu Stanisława Klameckiego-Cichy Dominik Szymański przeniósł piłkę nad poprzeczką uderzając ją głową z 7. metrów. Gole w tym meczu jednak padły. Pierwszego z nich zdobył Dominik Szymański trafiając do bramki Rumina po uderzeniu piłki głową dośrodkowanej przez Adriana Kiełpińskiego. Na 2:0 w 70. min podwyższył natomiast Dawid Szymański umieszczając w pustej bramce piłkę wyłożoną przez Dominika Szymańskiego.

Victoria II Września zagrała w składzie: Ziółkowski – Jędraszak (46. Klamecki-Cichy), Zdunek, Til, Kiełpiński – Wawrzyniak, Radziejewski, Cichoński, Knop (76. Staszak) – Dawid Szymański – Dominik Szymański

Klasa A, Victoria II Września – Warta Rumin 2:0 (0:0)

16:51 27-05-2019