Rezerwy Victorii odbierają punkty liderowi. Dobra druga połowa w wykonaniu wrześnian

Cennym remisem gracze Victorii II zakończyli swój pojedynek z przewodzącą w tabeli Polonią Golina. Wrześnianie bardzo dobrze zaprezentowali się zwłaszcza w drugiej połowie.

piłka nożna 27 dni temu 0

W pierwszych minutach meczu wrześnianie mieli dwie wyśmienite okazje do objęcia prowadzenia. Najpierw wydawało się, że po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka uderzona przez Mykytę Yarovyia przekroczyła linię bramkową. Arbitrzy uznali, że było jednak inaczej. W 5. min po dośrodkowaniu Jakuba Kwaśnego z boku boiska będący na 6. metrze Dawid Szymański nie zdołał czysto trafić w piłkę. W następnym fragmencie gra przeniosła się do środka pola. W 32. min miejscowi objęli prowadzenie po wykorzystaniu rzutu karnego. Faulu przy linii końcowej w dość błahych okolicznościach dopuścił się Adam Bonalski.

Po przerwie gracze Victorii postawili miejscowym poprzeczkę bardzo wysoko. Na bramkę Polonii sunął atak za atakiem. W 60. min wrześnianie wyrównali. Autorem przepięknego gola z rzutu wolnego z dość znacznej odległości stał się Arkadiusz Juchacz. Od zdobycia bramki zawodnicy Victorii prawie cały czas spędzali na połowie przeciwnika. Najczęściej wrześnianom brakowało jednak ostatniego, otwierającego drogę do bramki podania. Niezłych okazji strzeleckich w końcowej części gry nie udało się wykorzystać Jakubowi Zielonce, Juchaczowi i Kwaśnemu.

- Do 5. min powinniśmy prowadzić już 2:0 i mieć mecz pod kontrolą. Tak się jednak nie stało. Pierwszą połowę przespaliśmy. W drugiej części meczu zaprezentowaliśmy się już tak jakby można tego oczekiwać. Jestem bardzo zadowolony z postawy zawodników – komentował trener Tomasz Krzyżkowiak.

Victoria II Września zagrała w składzie: Ziółkowski – Yorovyi, Bonalski, Zdunek, Zielonka – Kwaśny, Radziejewski, Dawid Szymański, Wojciechowicz (60. Knop) – Juchacz – Dominik Szymański (65. Cichoński)

Klasa A, Polonia Golina – Victoria II Września 1:1 (1:0)