Rewolucja w szpitalu. Stary budynek ma być zagospodarowany od nowa

Nowy zarząd szpitala chce inaczej zagospodarować starą część lecznicy. Projekt rozłożony jest na lata. Wstępny kosztorys to ponad 2 mln zł.

zdrowie 14:03 11-06-20192 13

Dzisiaj (11 maja) prezes szpitala Zbigniew Hupało i dyrektor Urszula Kosmecka przedstawili radnym komisji zdrowia koncepcję zagospodarowania starej części szpitala.

Radni Rafał Zięty i Mikołaj Kubiaczyk

Projekt zakłada m.in.: przeniesienie oddziału dziecięcego i chemioterapii z parteru na drugie piętro. Na parterze mają zostać powiększone: oddział hospicyjno- paliatywny i Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze kosztem sterylizatorni i RTG. Z kolei oddział rehabilitacyjny ma być przeniesiony z piwnicy na parter. Laboratorium zostanie na parterze, ale będzie przesunięte z prawego do lewego skrzydła budynku.

Radni Małgorzata Cichacka, Marek Kołodziejczyk i Marek Przyjemski

Zmiany mają być realizowane w ciągu najbliższych kilku lat. W tym roku powiat chce przeznaczyć 200 tys. zł m.in.: na przygotowanie dokumentacji projektowej. W przyszłym roku planowane jest 2 mln zł.  Zmiany mają podnieść standard świadczonych usług medycznych i zrównać z tymi, które pacjenci mają w nowej części szpitala.

Wicestarosta Waldemar Grzegorek i przewodnicząca komisji Henryka Waligóra

Więcej na ten temat w piątkowym wydaniu "Wiadomości Wrzesińskich"

Thumb ww biernat

Filip Biernat

14:03 11-06-2019