Reprezentanci SSP nr 6 ze srebrem w finale wojewódzkim w halowej piłce nożnej

Zespół Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 6 we Wrześni złożony z uczniów klasy trzeciej gimnazjum zdobył srebrny medal w Finale Wojewódzkim XIX Wielkopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Halowej Piłce Nożnej.

piłka nożna 11 miesięcy temu 0

Finał wojewódzki w halowej piłce nożnej rozegrano w dniu 08.12.2017 r. w Ostrzeszowie. Po wcześniejszych eliminacjach miejsce w finale zapewniło sobie osiem najlepszych w swoich rejonach szkół naszego województwa. Po losowaniu w grupie wrześnian znalazły się zespoły: SP Okonek (Rejon Piła), SP Ociąż (Rejon Kalisz), Gimnazjum Salezjańskie Poznań (Rejon Poznań Miasto). Po zwycięstwach 5:1 z SP Okonek, 1:0 z SP Ociąż i 3:0 z Gimnazjum Salezjańskim z Poznania reprezentanci SSP nr 6 Września wyszli z grupy z pierwszego miejsca.

W półfinale wrześnianie zmierzyli się z reprezentacją SP 1 Gostyń (Rejon Leszno). Po bardzo zaciętym spotkaniu, w którym do wyłonienia zwycięzcy była potrzebna dogrywka gola na wagę zwycięstwa SSP nr 6 3:2 zdobył niezawodny Arkadiusz Wolniewicz.

W wielkim finale reprezentanci SSP nr 6 spotkali się z Zespołem Szkół Górniczo--Energetycznych w Koninie. Niestety przeciwnicy okazali się lepsi i wrześnianie ostatecznie musieli zadowolić się drugim miejscem.

- Jest to ogromny sukces naszej szkoły i należą się duże brawa i gratulacje dla całej drużyny – komentował zdobycie srebrnego medalu trener reprezentantów SSP nr 6 Bartosz Kupis.

Reprezentacja SSP nr 6 Września zagrała w składzie: Arkadiusz Wolniewicz, Marcel Rembowicz, Wiktor Wojciński, Wiktor Makowski, Dawid Matuszewski, Adam Grabarek, Krystian Natkowski, Kacper Grabarek, Maciej Wasiewicz, Mikołaj Bartkowiak

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

11 miesięcy temu 0