Reprezentacja Wrześni kolejny raz nie dała rady US Army. Pokaz siły Amerykanów w czwartej kwarcie

Żołnierze US Army wygrali z Reprezentacją Wrześni 79:67 w towarzyskim meczu koszykówki, który w sobotę odbył się hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 we Wrześni.

inne dyscypliny 6 miesięcy temu 3

Było to kolejne święto koszykówki. Imprezę uświetnił koncert Wrzesińskiej Orkiestry Dętej pod kierownictwem Jacka Rybczyńskiego. Przed głównym meczem rozegrano także pokazowy uczniów Szkoły Podstawowej nr 6, których na co dzień trenuje Robert Jackowski.

Przypomnijmy, że Reprezentacja Wrześni grała z Amerykanami trzy miesiące temu i poległa 51:82. Skład wrześnian diametralnie zmienił się, ze starego składu został tylko Krzysztof Dembiński. Resztę stanowili młodsi zawodnicy, którzy onegdaj stanowili trzon kadry MKS Września i Gimnazjum nr 2. Kapitanem zespołu był Filip Andrzejewski.

Rewanż się nie udał, ale spotkanie było bardziej wyrównane, żołnierze przechylili szalę zwycięstwa dopiero w czwartej kwarcie. Amerykanin Kerney z przeszłością w NCCA (grał z numerem 0) trafił 4 razy za 3 punkty i zdobył łącznie 28 pkt w meczu. Armia amerykańska uzyskała 15 pkt przewagę w końcówce meczu. Wrześnianie nie zdołali odrobić tych strat.

Reprezentacja Wrześni – US Army 67:79 ( w kwartach 16:19, 22:13,17:19,12:28)

Reprezentacja Wrześni: Patryk Czernielewski (7 pkt) Piotr Prętkowski (0), Jakub Kaczmarzewski (6), Piotr Ejsak (2), Krzysztof Dembiński (14),Witold Nowak (2), Eryk Szalbierz (2), Jarek Karaszkiewicz (21), Filip Pera (2), Filip Andrzejewski (4), Max Baranowski (7)

US Army: Kerney (28pkt) Forte (14) Doss (3), Joseph (3), Walker (4), Miller (9), Maiden (3), Sullivan (2), Washington (0), Julius (9), McShaw (2)