Remis na własne życzenie. Victoria niepocieszona

Wrześnianie w sobotnie popołudnie zagrali jedno z lepszych, jeżeli nie najlepsze spotkanie tej wiosny. Co z tego, skoro na własnym boisku nie zdołali wywalczyć z Polonią Kępno tak potrzebnych trzech punktów. Spory wpływ na podział punktów miała czerwona kartka Patryka Krzyżanowskiego.

piłka nożna 20:24 04-05-20190 7
Oba zespołu zagęściły środek pola

Przy padającym deszczu i śladowej widowni podopieczni Tomasza Bekasa dobrze weszli w mecz. Gola dającego prowadzenia zdobyli już w 17. min. Jacek Kopaniarz uderzył z dziewięciu metrów mocno i choć bramkarz gości był przy bliższym słupku, piłki nie zdołał sięgnąć. W pierwszej odsłonie okazje do zdobycia bramki zmarnowali Hubert Oczkowski (14.) i Szymon Krawczyński. Goście w tym czasie poważnie tylko raz zagrozili bramce Tobiasza Nowickiego, gdy piłka po uderzenie głową jednego z ich zawodników trafiła w słupek (45.).

Nasi pomocnicy notowali wiele odbiorów

-Niestety, muszę zdjąć z boiska Kopaniarza. Ma problemy z Achillesem, szkoda, bo rozgrywa dzisiaj dobry mecz – tłumaczył w przerwie trener Bekas.

Zaraz na początku drugiej połowy wrześnianie bliscy byli podwyższenia rezultatu. Piłka trafiła jednak w słupek, a pechowym strzelcem okazał się Jakub Marzyński. Przełomowy moment meczu miał miejsce w 60. min. Krzyżanowski w niegroźnej sytuacji nie pozwolił rywalom szybko wznowić grę, za co trzymał żółtą kartę. A że był to już drugi jego kartonik tego popołudnia, musiał z czerwienią powędrować do szatni.

Kacper Krzyżanowski nie miał wesołej miny opuszczając boisko

Polonia grając w przewadze szybko potrafiła dopiąć swego. Trzy minuty później Wojciech Drygas zdołał wyrównać. Od tego momentu rywale przestali angażować większe siły w ataku. Victoria też nie potrafiła skonstruować groźnej akcji i jedynie strzał z dystansu Kacpra Łabędziego (74.) mógł napędzić strachu golkiperowi z Kępna. Mecz zakończył się podziałem punktów.

Broniliśmy nieźle, ale błędów w meczu nie da się uniknąć. Jeden z nich dał gola rywalom

IV liga: Victoria Września – Polonia Kępno 1:1 (1:0)

Victoria: Nowicki – Garstka, Lisiecki, Marzyński, Krzyżanowski – Oczkowski, Witczak, Krawczyński, Kruszyński (68. Łabędzki), Majewski – Kopaniarz (46. Janowski)

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

20:24 04-05-2019