Remis, który ujmy nie przynosi. Płomień Nekla przywozi punkt z wyjazdowego meczu w Rychwale.

Po bardzo trudnym meczu gracze Płomienia doprowadzili do podziału punktów w pojedynku ze Zjednoczonymi Rychwał. Było to spotkanie drużyn sąsiadujących w tabeli z kategorii tych za podwójną stawkę.

piłka nożna 7 miesięcy temu 0

Mecz rozgrywany w niedzielne popołudnie na boisku w Rychwale lepiej rozpoczęli gospodarze. To jednak neklanie po upływie kilku minut pierwsi mieli okazję do objęcia prowadzenia. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Bartłomieja Figasa piłka trafiła na głowę niepilnowanego Radosława Trybuły, ale jego strzał okazał się niecelny. Chwilę później miejscowi wyprowadzili bardzo groźny kontratak, po którym bliscy byli pokonania Krystiana Dzwoniarkiewicza. Zjednoczeni w 18. min wyszli jednak na prowadzenie. Zawodnik Rychwału ograł dwóch obrońców Płomienia kończąc swoją akcję celnym trafieniem. Po uzyskaniu prowadzenia gospodarze jeszcze bardziej podkręcili tempo gry spychając Płomień do obrony. W 30. min po jednym z kornerów gospodarze bliscy byli trafienia na 2:0, ale na szczęście dla neklan piłka trafiła w słupek. Kilka minut przed przerwą Płomieniowi udało się doprowadzić do wyrównania. Rozegrana w środku pola piłka trafiła do Mateusza Stachorskiego, który uderzeniem z 18. metrów ulokował futbolówkę w bocznej siatce bramki Zjednoczonych.

W drugiej części gry miejscowi grając z wiatrem próbowali wykorzystać sprzyjające im warunki atmosferyczne. Zjednoczeni często grali długą piłką, co nie przynosiło im jednak zbyt dużej korzyści. Miejscowi tak naprawdę tylko raz po strzale z dystansu zagrozili nekielskiej bramce, ale K. Dzwoniarkiewiczowi udało się przenieść piłkę nad poprzeczką. Płomieniowi brakowało natomiast wykończenia przeprowadzanych akcji. Godne odnotowania były okazje niewykorzystane przez Norberta Szklarza i Kacpra Budasza. Okazję neklan na wagę meczu zmarnował w końcówce Igor Dworniczak. Obrońca Płomienia otrzymał piłkę na 14. metrze, ale uderzył jednak niecelnie.

Płomień zagrał w składzie: K. Dzwoniarkiewicz - Dworniczak, Figas, Grzegorczyk, Trybuła - Brzychcy, Wyrzykiewicz, Maciejewski (68. Depczyński), Będzieszak (75. Budasz), Stachorski – Szklarz

Klasa okręgowa, Zjednoczeni Rychwał – Płomień Nekla 1:1 (1:1)