Remis dwóch zespołów stanowiących zaplecze wyższej ligi, Victoria II Września dzieli się punktami z Sokołem II Kleczew

Zaległy mecz Victorii II z Sokołem II Kleczew przyniósł podział punktów. Wrześnianie w drugiej połowie potrafili odrobić straty, bliscy byli nawet odniesienia zwycięstwa.

piłka nożna 5 dni temu 0

Przez godzinę środowy mecz miał bardzo wyrównany przebieg. Potem do głosu doszli wrześnianie spychając Sokoła na własną połowę. Wynik meczu otwarty został już w 6. min. Goście objęli prowadzenie po dobitce piłki odbitej od jednego z obrońców Victorii. Kilkadziesiąt sekund później wrześnianie wyrównali. Patryk Krzyżanowski w indywidualnej akcji ograł po kolei trzech zawodników Sokoła, wygrywając potem jeszcze pojedynek sam na sam z bramkarzem. Na przerwę Victoria schodziła jednak ze stratą. Goście zdobyli drugiego gola w 25. min po zaskakującym rozegraniu rzutu wolnego.

Postawa wrześnian w pierwszym kwadransie po przerwie nie napawała optymizmem. W 56. min po dośrodkowaniu w pole karne przyjezdni podwyższyli na 3:1. Od tego momentu postawa rezerw Victorii zdecydowanie się polepszyła. Doszło do tego, że Sokół przez dłuższe fragmenty gry zamykany był na własnej połowie. W 64. min Victoria mogła trafić do bramki Sokoła dwukrotnie. Najpierw w ostatniej chwili zablokowany został Karol Jańczak, a po wznowieniu akcji piłka uderzona przez Filipa Budasza trafiła w słupek. W 66. min Victoria II zdobyła kontaktowego gola. Po dośrodkowaniu Macieja Matuszaka piłkę z bliska do bramki głową skierował Mikołaj Jankowski. Cztery minuty później wrześnianie doprowadzili do remisu. Skuteczną dobitką z 14. metrów wykazał się Kacper Łabędzki. W doliczonym czasie gry Victoria miała dwie szanse na doprowadzenie do zwycięstwa. Po strzale Jankowskiego i rykoszecie od obrońcy futbolówka o centymetry przeszła obok słupka, a w zamieszaniu wynikłym po dośrodkowania z rzutu rożnego obrońca Sokoła wybił piłkę z linii bramkowej.

Victoria II zagrała w składzie: Strzeszyński – Krzyżanowski (46. Paszak), Budasz, Zdunek, Wawrzyniak - Jankowski, Frankiewicz (46. Ł. Kirkiewicz), Grabarek (84. Cichoński), Łabędzki, Jańczak (76. Błaszak) – Matuszak

Klasa A, Victoria II Września – Sokół II Kleczew 3:3 (1:2)