Ratusz ruszył z procedurami, tymczasem do sprzedaży bazy GS-ów jeszcze daleko

Spółdzielcy twierdzą, że firma, która chce kupić bazę GS-ów, ma problemy ze wskazaniem, skąd weźmie na ten cel pieniądze. Czy transakcja mająca zmienić oblicze Wrześni stanęła pod znakiem zapytania?

gospodarka rok temu 9

O tym, że Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” we Wrześni postanowiła sprzedać swoją bazę przy ul. Kolejowej, informowaliśmy na początku lipca. Miesiąc później członkowie spółdzielni zdecydowali się dobić targu z poznańską firmą Jurra, której przedstawicielem jest znany biznesmen Ryszard Jabłoński.

Prawie natychmiast po wybraniu oferty Jurry, Jabłoński ogłosił, co powstanie na wspomnianym terenie. Mówił o hotelu, wieżowcach, aquaparku, a jego współpracownik wspomniał nawet o uczelnianym kampusie.

W czasie, gdy spółdzielcy pracowali nad protokołem uzgodnień niezbędnym do zawarcia umowy przedwstępnej, Jabłoński wystąpił do gminy o uchwalenie dla terenu GS-ów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (MPZP). Uchwała o przystąpieniu do opracowania tego planu została przyjęta przez radnych bardzo szybko. Tymczasem okazuje się, że Jurra nie podpisała jeszcze z GS-ami umowy przedwstępnej.

– Nie wiem, jak gmina mogła podjąć takie kroki, kiedy nie ma nawet protokołu porozumień i nie wiadomo, czy on powstanie, czy dojdzie do tej transakcji – mówi jeden ze spółdzielców, który prosi o anonimowość.

Znacznie więcej o tej sprawie piszę w dzisiejszym wydaniu „WW”.

Wwinfo profile thumb

Damian Idzikowski

rok temu 9