Radni Prawa i Sprawiedliwości drążą niewygodne tematy, aż tu nagle kontra Bogdana Kruka z PSL-u

8 listopada Rada Powiatu Wrzesińskiego wyraził zgodę na powstanie Państwowej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia we Wrześni.

samorząd 12 miesięcy temu 18

O sprawie informowaliśmy już na naszym portalu TUTAJ. Radni byli w tej sprawie jednomyślni.

Zmienił się składy osobowy rady powiatu. Ślubowanie złożyła radna Halina Kotyk (Samorządny Powiat). Oficjalnie pożegnany został Stefan Tomczak (także Samorządny Powiat), który wcześniej złożył mandat, ponieważ został naczelnikiem wydziału oświaty Starostwa Powiatowego we Wrześni.

Rada jednomyślnie wybrała radnego Rafała Ziętego (SP) na stanowisko przewodniczącego Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Powiatu Wrzesińskiego.

Pojawiły się ciekawe głosy w dyskusji. Radna Maria Taciak (SLD) wyraziła swoje niezadowolenie z faktu, że przebudowa Szosy Witkowskiej nie zostanie ujęta w budżecie powiatu 2018. Inwestycja musi być przeprojektowana w związku z wybudowaniem przez gminę Wrześnię na tej ulicy centrum przesiadkowego oraz przebudowy ul. Donaja.

Ankieta

Czy w Twojej rodzinie ktoś miał udar mózgu?

Uaktywnili się radni Prawa i Sprawiedliwości. Radny Przemysław Hirschfeld poprosił o informacje o finale afery dotyczącej wyłudzenia przez pracownicę PCPR środków z PFRON-u. Z kolei radna Małgorzata Cichacka chce od starosty informacji o przyszłych kosztach funkcjonowania Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologi.

Ankieta

Kto Twoim zdaniem jest winny temu, że we wrzesińskim szpitalu nie działa oddział udarowy?

W wolnych głosach radny Bogdan Kruk (PSL) zarzucił Przemysławowi Hirschfeldowi (PiS) brak aktywności w walce o przywróceniu finansowania przez NFZ oddziału udarowego Szpitala Powiatowego we Wrześni:

- Jako radny PiS ma pan jakiś wpływ na rządzących, dlaczego pan nie pomaga szpitalowi? A przecież prosiłem pana o to - pytał radny Kruk.

Radny Hirschfeld odpowiedział tak:

- Panie radny ja nie likwidowałem tego oddziału, i nie jestem przyczyną jego likwidacji. Raczej powinien pan to pytanie skierować do zarządu szpitala. Owszem rozmawialiśmy o tym nieoficjalnie, a sprawą i tak się zainteresowałem. Jak pan wie jest to kwestia przepisów, poza którymi nie za bardzo można działać – odpowiadał Hirscheld.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

12 miesięcy temu 18