Pyra nie do ugryzienia. Wrześnianie wrócili na tarczy

W sobotni wieczór koszykarze MKS-u uleli w Poznaniu tamtejszej Pyrze 92:106. O porażce zadecydowała wysoko przegrana druga kwarta. Na nic zdało się wygranie drugiej połowy.

koszykówka 07:30 08-12-20190 1

Nasi rywale klasyfikowani byli wyżej w tabeli i to raczej w nich upatrywano faworyta potyczki.

Pierwsza kwarta była w miarę wyrównana. Przestój wrześnian w końcówce drugiej odsłony, kiedy to od 16. min meczu zdobyliśmy ledwie 3 punkty przy 17 oczkach rywali, postawił MKS pod ścianą. W trzeciej kwarcie cztery „trójki” Krzysztofa Dembińskiego wlały w serca podopiecznych trenera Tomasza Szelągiewicza nadzieję na dogonienie poznaniaków. W 34. min MKS zmniejszył straty jedynie do sześciu oczek (75:81). Niestety, Pyra wyszła z potyczki zwycięsko.

III liga: Pyra Poznań – MKS Września 106:92 (26:20, 32:14, 20:26, 29:32)

MKS Września: Głowacki, Kosmala, Baranowski (9 pkt), Wesołowski (4), Szelągiewicz (3), Dembiński (25), Makowski, Andrzejewski (13), Nowak (14), Bilski (24), Kaczmarzewski

07:30 08-12-2019