Przygarnij Psi-Jaciela! – rusza akcja adopcyjna wrzesnia.info.pl i Stowarzyszenia Psi-Jaciel

We wrzesińskim schronisku znajduje się wiele psiaków szukających domu i miłości. Od dziś co tydzień będziemy prezentować sylwetkę jednego z nich. Mamy nadzieję, że nasi czytelnicy w ten sposób znajdą przyjaciela na dobre i złe.

społeczeństwo 10 dni temu 13

Adopcja zwierzaka chyba jeszcze bardziej niż kupno uświadamia, że bierzemy odpowiedzialność za żywą istotę, która będzie zdana tylko na nas. Od opiekuna będzie zależało szczęście, zdrowie i dobrostan psa. Zwierzęta przebywające w schronisku mają różne historie, niektóre zostały porzucone, inne skrzywdzone i zabrane swoim właścicielom. W ich psich serduszkach wciąż jednak jest mnóstwo miłości, która tylko czeka na odpowiedniego człowieka.

Gorąco namawiamy właśnie do adopcji, ponieważ po co celowo rozmnażać zwierzęta, gdy tyle z nich czeka na dom, często latami? Dodatkowo często kupując psa, kupujemy „kota w worku”. W wypadku wrzesińskiego schroniska wolontariusze Stowarzyszenia Psi-Jaciel są w stanie opowiedzieć wiele o charakterze poszczególnych zwierzaków czy wyjaśnić, w jakim domu odnajdą się najlepiej.

Poppy

Ma około dwóch lat, a do schroniska trafiła w styczniu 2018. Niestety zapewne została w przeszłości skrzywdzona – w kontaktach z ludźmi jest bardzo zachowawcza. Jednocześnie to łagodna suczka, delikatna, która pozwala zrobić ze sobą wszystko. Nie jest agresywna nawet wtedy, kiedy się boi. Odnajdzie się w domu z dziećmi – na spacery zabierają ją najmłodsi wolontariusze Psi-Jaciela i uwielbiają te chwile. Poppy akceptuje też inne psy, więc może trafić do domu, w którym mieszka już inny rozszczekany zwierzak. Uwielbia pieszczoty. To idealna kandydatka na podopieczną dla osoby spokojnej i stonowanej, a także zapracowanej, więc rzadko obecnej w domu. Przede wszystkim jednak – kochającej i czułej, która pozwoli Poppy zapomnieć o strachu.

Kontakt w sprawie adopcji Poppy: Stowarzyszenie Psi-Jaciel (665 443 926 lub 724 135 335, stowarzyszenie.psijaciel@gmail.com).

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski   1

Anna Tess Gołębiowska

10 dni temu 13