Przemilczana likwidacja przejazdów

Na ulicy Działkowców planowana jest likwidacja dwóch przejazdów kolejowych. Wszystko związane jest z budową tzw. małej obwodnicy.  

samorząd 12 miesięcy temu 57

Wrzesińskie władze poinformowały niedawno społeczeństwo, że w lipcu rozpoczęły się prace nad tzw. małą obwodnicą. Według informacji z ratusza nowa droga ma przebiegać od projektowanego ronda na drodze krajowej nr 92 poprzez wiadukt nad torami kolejowymi, dalej wzdłuż drogi gminnej Września – Chociczka oraz ulicą Leśną. Końcowy odcinek „małej obwodnicy” ma biec przez rondo na ul. Działkowców, ul. Jagodową oraz kolejny wiadukt nad torami kolejowymi. Droga zostanie włączona do krajowej „15” rondem na ul. Wrocławskiej, w okolicach skrzyżowania z ul. Głogowską.

Ogłoszono też, że szacunkowy koszt inwestycji to 32 mln zł, ale połowę tej kwoty pokryją Polskie Koleje Państwowe. Pieniądze z PKP mają zostać przeznaczone na budowę dwóch wiaduktów.

Włodarze dotychczas nie poinformowali jednak mieszkańców o jednym „szczególe" - likwidacji dwóch przejazdów kolejowych. To warunek postawiony przez PKP.

Jak będzie wyglądała nowa organizacja ruchu? Na to pytanie trudno uzyskać dokładną odpowiedź.

Dlaczego? O tym w najnowszym wydaniu WW.

Thumb zrzut ekranu 2016 12 30 o 12.21.24

Dorota Tomaszewska

12 miesięcy temu 57