Przedszkolaki z Tęczowej Chatki odwiedziły policjantów

Dzieci z przedszkola Tęczowa Chatka złożyły wizytę wrzesińskim polocjantom. Milusińscy mogli zobaczyć m.in. policyjny radiowóz.

społeczeństwo 12 miesięcy temu 0

Spotkanie odbyło się 7 listopada w w Policyjnym Centrum Edukacji Bezpieczeństwa. Na początku wizyty przedszkolaki zobaczyły policyjny radiowóz. Dużą radość im sprawiło usłyszenie i zobaczenie sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Jednak największą przyjemnością było zajęcie miejsca za kierownicą policyjnego samochodu.

– Policjanci prowadzący pogadanki z najmłodszymi zawsze się starają żeby te spotkania były ciekawe ale przede wszystkim pouczające. W związku z tym po części tak zwanej teoretycznej na której zostały poruszone kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym dzieci przeszły do pracowni technika kryminalistyki – mówi Adam Wojciński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji we Wrześni.

Podczas tej bardzo ciekawej prezentacji od wychowawczyni przedszkolaków zostały pobrane odciski palców.

- Dzieciom się bardzo podobało, ponieważ wychowawczyni miała strasznie brudne ręce po wszystkim. Na zakończenie wtorkowego spotkania przedszkolaki zobaczyły cele policyjnego aresztu – kończy rzecznik policji.

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

12 miesięcy temu 0