Przebudowa ulic Zwierzyniec i Miłosławska w Pyzdrach dobiegła końca

W połowie maja rozpoczęła się przebudowa ulic Miłosławska i Zwierzyniec w Pyzdrach, stary nierówny bruk zastąpiła nawierzchnia asfaltowa. 

samorząd rok temu 1

W ramach prowadzonych prac, które wykonało Przedsiębiorstwo Budowlano Handlowe MARZYŃSKI z Jarocina położono nawierzchnię asfaltową oraz wykonano chodniki i zjazdy z kostki brukowej. Koszt robót to kwota 612 625,99 zł z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej stanowiło 63 proc. wartości. Jednak gmina musiała dołożyć trochę do inwestycji :

- Dofinansowanie otrzymaliśmy na odcinek od skrzyżowania z ul. Wrocławską w stronę miasta, zaś odcinek od ul. Wrocławskiej do Warty nie mogliśmy ująć w wniosku o dofinansowanie, ponieważ nie prowadzi do żadnego obiektu użyteczności publicznej. Zaniżyłoby to punktacje całej drogi. Modernizacja tego odcinka w całości została sfinansowana z budżetu gminy i nie przekroczyła 150 tyś. zł - informuje burmistrz Przemysław Dębski.

Jako pierwszy został wykonany odcinek o długości 720 m, od ulicy Wrocławskiej w stronę ulicy Zwierzyniec, gdzie połączył się z drogę zbudowaną wcześniej z trelinki - mieszkańcy mogą już z niego korzystać od początku sierpnia. Z kolei odcinek 150- metrowy od ul. Wrocławskiej w stronę Warty został właśnie ukończony, odbiór techniczny nastąpił 11 września.

Thumb grobelny   1

Sławomir Grobelny

rok temu 1