Problem nie został rozwiązany. Kanał Flisa ciagle niedrożny, toną pola rolników z gminy Kołaczkowo

Kontrowersji na kanale Flisa ciąg dalszy. Mimo zapewnień Wielkopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Poznaniu rzeczka ciągle nie jest drożna, i zalewa rolnikom pola.

rolnictwo ponad rok temu 3

W ubiegłym tygodniu Arkadiusz Błochowiak, dyrektor WZMiUW poinformował nas, że: - Prace remontowe przeprowadzone 2016 przyniosły pożądany efekt, ponieważ woda nie wychodzi z koryta cieku, a Flisa jest drożna do dzisiaj o czym świadczą zdjęcia w marcu 2017 r., wykonane w trakcie kontroli po zgłaszanych uwagach Przewodniczącego GSW Kołaczkowo pana Romualda Matuszewskiego na walnym zebraniu  7 marca 2017 r. Zdjęcia załączone z  22 marca 2017 dokumentują drożność kanału po wykonaniu robót awaryjnych w 2016 . W miejscach, gdzie odrosty trzciny utrudniają odpływ wody zalecono wykonawcy robót udrożnienie koryta z terminem wykonania do 26 maja bieżącego roku. 

Tymczasem rolnicy poinformowali nas, że „udrożnienie” Flisy to nadal wielka pomyłka. Na dowód przedstawiają zdjęcia kanału na odcinku między Wszemborzem a Cieślami Wielkimi.

Flisa na odcinku Wszembórz - Cieśle Wielkie
Flisa na odcinku Wszembórz - Cieśle Wielkie
Flisa na odcinku Wszembórz - Cieśle Wielkie

Thumb ww biernat

Filip Biernat

ponad rok temu 3