Z ostatniej chwili – Rada Nadzorcza PWiK zawiesiła w obowiązkach prezesa PWiK

Jarosław Ochotny w dalszym ciągu nie chce się z nami spotkać i tym samym wytłumaczyć mieszkańcom dlaczego pozwolił, by doszło do skażenia wody we Wrześni. Przekazał nam tylko, że będzie rozmawiał dopiero po wyjaśnieniu wszystkich spraw.

aktualności rok temu 49

Tymczasem, jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, 7 marca Jarosław Ochotny podał się do dymisji. Kto zostanie nowym szefem PWiK?

Więcej w piątkowym wydaniu "WW".

Dzisiaj, czyli w czwartek burmistrz Tomasz Kałużny przysłał do redakcji następującą informację:

Informacja Burmistrza Miasta i Gminy Września z dnia 9.03.2017r.Jak informowałem wcześniej, w związku ze skażeniem sieci wodociągowej we Wrześni w rejonie ulic Sikorskiego, Kościuszki i Koszarowej, w dniu 27 lutego br., złożyłem w Prokuraturze Rejonowej we Wrześni zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na narażeniu mieszkańców na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu lub sprowadzenie niebezpieczeństwa powodując zagrożenie epidemiologiczne. W dniu 6.03.2017r. prokuratura poinformowała o postawieniu zarzutów w tej sprawie prezesowi PWiK we Wrześni Sp. z o.o. oraz jednemu z pracowników spółki. W związku z powyższym w dniu dzisiejszym odbyło się posiedzenie rady nadzorczej spółki, podczas którego podjęto uchwałę w sprawie zawieszenia w obowiązkach prezesa PWiK we Wrześni Sp. z o.o. Niezależnie od działań Prokuratury Rejonowej we Wrześni, rada nadzorcza spółki prowadzi również czynności kontrolne z udziałem specjalistów firmy zewnętrznej z zakresu budowy i eksploatacji sieci wodociągowych oraz regulujących te kwestie przepisów prawa.Ponadto do dnia 10 marca 2017r. rada nadzorcza otrzyma również podsumowanie kontroli komisji wewnętrznej przedsiębiorstwa. Dalsze decyzje personalne dotyczące aktualnego zarządu spółki mogą zostać podjęte po zapoznaniu się ze szczegółową oceną przyczyn, okoliczności skażenia, a także odpowiedzialności poszczególnych osób.Jednocześnie rada nadzorcza podjęła uchwałę w sprawie ogłoszeniu konkursu na członka zarządu PWiK Sp. z o.o.

Tomasz Kałużny

Burmistrz Miasta i Gminy Września

Thumb zrzut ekranu 2016 12 30 o 12.21.24

Dorota Tomaszewska

rok temu 49