Powiatowy finał Czwartków Lekkoatletycznych sypnął ciekawymi wynikami

Rozegrane w poniedziałek zawody uczniów klas czwartych, piątych i szóstych wieńczyły rok zmagań. Do finałowej imprezy zakwalifikowali się młodzi lekkoatleci, którzy z 10 startów zaliczyli przynajmniej pięć.

lekkoatletyka 3 miesiące temu 1

Najlepsi reprezentować będą wrzesiński powiat 8 czerwca w mistrzostwach Wielkopolski. Wielu ma szansę wystąpić także w finale krajowym.

Zwycięzcy konkurencji:

60 m

Kl. IV

Marta Pawłowska (SSP 1) 9,13 s

Antoni Kosmala (SSP Nowy Folwark) 8,22 s

Kl. V

Wiktoria Nowaczyk (SSP Chwalibogowo) 9,36 s

Maciej Gabruk (SSP Kaczanowo) 8,20 s

Kl. VI

Agata Bukowska (SSP 6) 8,64 s

Dominik Tomaszewski (SSP Nowy Folwark) 7,70 s

300 m

Kl. IV

Julia Leśniczak (SP Nekla) 53,84 s

Mateusz Meller (SSP 2) 49,34 s

Kl. V

Julia Prałat (SP Nekla) 49,10 s

Aleksander Trojanowicz (SSP 2) 50,86 s

Kl. VI

Martyna Świercz (SSP 1) 45,61 s

Hubert Kajdan (SSP Kaczanowo) 42,08 s

600 m dziewcząt

Kl. IV

Maja Kurpik (SSP Kaczanowo) 2:32,55 min

Kl. V

Zuzanna Płocka (SP Nekla) 2:02,47 min

1000 m chłopców

Kl. IV

Bartosz Cieślak (SSP Kaczanowo) 4:30,94 min

Kl. V

Mateusz Szkoda (SSP Kaczanowo) 3:44,44 min

Kl. VI

Borys Piaseczny (SSP Nowy Folwark) 3:16,84 min

Skok w dal

Kl. IV

Aleksandra Olejniczak (SP Trzemeszno) 3,55 m

Mateusz Pilarski (SP Pyzdry) 3,75 m

Kl. V

Wiktoria Nowaczyk (SSP Chwalibogowo) 3,60 m

Wojciech Fimiak (SSP 6) 4,25 m

Kl. VI

Martyna Świercz (SSP 1) 4,12 m

Hubert Kajdan (SSP Kaczanowo) 5,20 m

Rzut piłeczką palantową

Kl. IV

Nadia Dolatowska (SSP 6) 26 m

Szymon Sokowicz (SP Pyzdry) 46 m

Kl. V

Zuzanna Sobaszkiewicz (SSP Chwalibogowo) 33 m

Michał Benc (SSP Nowy Folwark) 39 m

Kl. VI

Kinga Jasińska (SP Nekla) 36 m

Dominik Tomaszewski (SSP Nowy Folwark) 59 m

Skok wzwyż

Kl. IV

Oliwia Pawlak (SP Czeszewo) 110 cm

Bartosz Walkowiak (SP Czeszewo) 110 cm

Kl. V

Wiktoria Szczepaniak (SSP Kaczanowo) 110 cm

Sebastian Roszyk (SSP Kaczanowo) 125 cm

Kl. VI

Dominika Bydołek (SP Czeszewo) 120 cm

Bartosz Łuczak (SP Czeszewo) 145 cm

Na uwagę zasługują także rezultaty:

Łukasz Wiśniewski (SP Nekla) kl. IV, 60 m - 8,63 (miejsce II)

Wojciech Zarębski (SP Grzybowo) kl. IV, 60 m - 8,68 (m. III)

Wojciech Fimiak (SP 6) kl. V, 60 m - 8,26 (m. II)

Michał Benc (SSP Nowy Folwark) kl. V, 60 m - 8,54 (m. III)

Hubert Bartkowski (SSP 6) kl. VI, 60 m - 7,79 (m. III)

Mateusz Krukowski (SSP Kaczanowo) kl. VI, 60 m - 7,95 (m. III)

Borys Piaseczny (SSP Nowy Folwark) kl. VI, skok w dal - 5,15 (m. II)

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

3 miesiące temu 1