Potrzebna jest dyscyplina i zrozumienie

Zagrożenie, jakie stwarza epidemia koronawirusa, staje się testem dla poczucia wspólnoty i solidarności. Sytuacja jest bardzo poważna i niczego nie można przesądzić. 

Moim zdaniem 09:35 20-03-20204 12

Potrzebna jest dyscyplina i zrozumienie dla działań zapobiegawczych. To najpoważniejsze od wielu lat niebezpieczeństwo dla całego świata. Na ciężką próbę zostają wystawione międzynarodowe instytucje i organizacje. 

Pojawia się bowiem sporo teorii spiskowych. Wiele z nich to tzw fake newsy, wykorzystujące sytuację do siania niepokoju. W pierwszych tygodniach pandemii organy wspólnoty europejskiej nie sprawdziły się, ulegając terrorowi wirusa. Kraje członkowskie zaczęły nerwowo reagować zamykaniem granic. Chyba nadal brak nam rozsądku w postępowaniu na co dzień. Wielu ludzi wykazuje beztroskę i brak elementarnej świadomości. 

W sytuacji kiedy stajemy w obliczu wielkich zmian społeczno-gospodarczych i kiedy może ucierpieć wielu ludzi, warto wykazać empatię i solidarność międzyludzką. Póki co, mniej ważne staje się, kto lub co uaktywniło wirusa – ważniejsze, aby w obliczu tej próby zachować przyzwoitość i odpowiedzialność za siebie i innych. 

 Jacek Pietrzyk

wrześnianin

Thumb ww biernat

Filip Biernat

09:35 20-03-2020