Pośpiech nie zawsze popłaca. Policja apeluje: kierowcy, zdejmijcie nogę z gazu

Nadmierna prędkość była przyczyną groźnie wyglądającego wypadku. Do zdarzenia doszło 14 lutego na ul. Kolejowej we Wrześni.

aktualności ponad rok temu 4

W kolizji uczestniczyły dwa pojazdy – daihatsu terios i citroen C3. Z informacji uzyskanych z policji wynika, że kierująca daihatsu terios jadąc ul. Kolejową na łuku drogi nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze, w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem. Następnie zjechała na przeciwległy pas i doprowadziła do czołowego zderzenia z citroenem C3.

Uszkodzony citroenem C3
Uszkodzony daihatsu terios

Kierującą daihatsu 32-letnia mieszkanka powiatu gnieźnieńskiego ukarana została mandatem karnym w wysokości 400 złotych. Na jej konto powędrowało również sześć punktów karnych.

Jeden z samochodów uczestniczących w wypadku
Do wypadku doszło na ul. Kolejowej
W zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał

– Apelujemy do uczestników ruchu drogowego o rozwagę oraz o zachowanie daleko idącej ostrożności na drodze. Dobrze wyglądająca jezdnia może być myląca, ponieważ niskie temperatury przy gruncie powodują oblodzenie jezdni. To w połączeniu z nie dostosowaniem prędkości do panujących warunków na drodze może skutkować wypadkami, kolizjami – przestrzega Adam Wojciński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji z Wrześni.

Fot. KPP Września

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

ponad rok temu 4