Poseł Bartosz Józwiak nie będzie ubiegał się o reelekcję

Poseł Bartosz Józwiak z hukiem odszedł z Kukiz’15. Nie zamierza ubiegać się reelekcję. Wraca do macierzy, czyli Unii Polityki Realnej.

aktualności 15:23 14-08-20193 27

9 sierpnia poseł odszedł z klubu Kukiz’15. Stworzył wraz trzema innymi parlamentarzystami koło poselskie Unii Polityki Realnej, której zresztą ciągle jest prezesem.

– Nie startuję w nadchodzących wyborach. Z PSL-em nie będę startował, ponieważ byłby to wstyd i hańba – mówi nam poseł Bartosz Józwiak, szef Unii Polityki Realnej.

– Kukiz’15 właściwie przestał istnieć. 36 na 41 okręgów odmówiło posłuszeństwa. Za chwile stracą klub w sejmie. Odszedłem ze względów ideowych, jestem jedyny, który dostał propozycję startu z jedynki Koalicji Polskiej i odmówił. Teraz nastąpi desant z Ozorkowa, w postaci posła Łukasza Rzepeckiego, dla którego będzie to trzecie ugrupowanie w mijającej kadencji. Wchodził z PiS-u, potem Kukiz’15, teraz PSL – zauważa parlamentarzysta.

Ankieta

Czy Bartosz Józwiak słusznie uczynił odmawiając startu z list Koalicji Polskiej (PSL-Kukiz'15)?

UPR ma już swój komitet wyborczy. Być może wystawi kandydata w wyborach do senatu.

– Skupimy się na budowie struktur UPR-u, zebraniu wszystkich środowisk, które zostały po Kukiz’15 zwłaszcza tych, którzy zostali oszukani, którym uniemożliwiono start z własnych list i próbowano ich wcisnąć na listy PSL. Ciągle będziemy obecni w polityce ogólnokrajowej. Nastawiamy się na współpracę z Porozumieniem Jarosława Gowina – dodaje Bartosz Józwiak.

Doszło także do innych zmian we wrzesińskim ugrupowaniu Kukiz’15. W sobotę 10 sierpnia radny powiatowy Jarosław Czyż zrezygnował z członkostwa w stowarzyszeniu na rzecz nowej Konstytucji Kukiz’15. Od tej pory jest radnym niezależnym.

A co dzieje się przed wyborami lokalnym w obozie Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości? O tym będzie można przeczytać w piątkowym wydaniu "WW".

Thumb ww biernat

Filip Biernat

15:23 14-08-2019