Porażka po dogrywce. MKS nie sprostał Politechnice

W 20. kolejce rozgrywek III ligi piłki koszykowej MKS Września przegrał w Poznaniu z miejscowym AZS Politechnika Poznań po dogrywce 80:89. Wrześnianie stracili punkt meczowy w ostatnich sekundach czwartej kwarty.

koszykówka 19:11 10-02-20200 0

Pojedynek był bardzo wyrównany przez cały jego przebieg. Żaden z rywali w żadnym momencie nie miał dwucyfrowej przewagi. W 28. min MKS wygrywał już 56:47. Na dwie minuty przed końcem czwartej kwarty, to akademicy prowadzili 70:63. Dwie kolejne trójki Witolda Nowaka, trafienie Mateusza Bilskiego z gry oraz jego dwa celne rzuty osobiste dały nam trzy punkty przewagi. Niestety, w ostatnich sekundach gospodarze wyrównali i rzutem na taśmę doprowadzili do dogrywki. Ta nie była już udana dla koszykarzy trenera Zbigniewa Rakowskiego i trzeba było pogodzić się z porażką. MKS spadł na ósme miejsce w tabeli.

III liga: AZS Politechnika Poznań – MKS Września 89:80 (24:22, 15:20, 16:16, 18:15 i 16:7)

MKS: Głowacki, Kosmala, Baranowski, Dembiński (14 pkt), Makowski (12), Prętkowski (5), Andrzejewski (15), Nowak (14), Bilski (18), Jasiński

19:11 10-02-2020