Pomocnicy św. Mikołaja w akcji. Wrześnianie sprawili radość podopiecznym ośrodków w Łopiennie i Zielińcu

Dzięki zaangażowaniu wrześnian po raz kolejny udało się wywołać uśmiech na twarzach osób szczególnie potrzebujących wsparcia.

Pomagamy 22:18 22-12-20190 0

Pracownicy wrzesińskiego biura rachunkowego BILANS plus tradycyjnie przed świętami zorganizowali świąteczną akcję dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Łopiennie oraz Schroniska dla Osób Bezdomnych MARKOT w Zielińcu.

Wraz z przyjaciółmi, znajomymi i klientami zebrali podarunki, które przekazali potrzebującym. W paczkach znalazły się słodycze, kosmetyki i upominki oraz zabawki dla dzieci. Placówkom podarowano także bardzo potrzebną chemię gospodarstwa domowego.

Dzieci z Łopienna bardzo czekają na odwiedziny 

Inicjatorką akcji jest Angelika Szymańska, właścicielka biura BILANS plus, która ośrodek w Łopiennie wspiera już od 7 lat.

– Święta są magiczną chwilą, w której każdy szczególnie mocno potrzebuje ciepła, miłości i odrobiny zrozumienia.Dlatego cieszę się , że dzięki Państwa pomocy, również i w tym roku mogliśmy wesprzeć osoby dotknięte bezdomnością i uzależnieniami z Zielińca oraz Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej z Łopienna. Jestem wdzięczna za Państwa życzliwy gest, wsparcie, wyrazy dobroci i chęć niesienia pomocy.Przekazując zebrane dary, widząc radość jaką wspólnie sprawiliśmy, uroniliśmy niejedną łzę wzruszenia.Dziękuję w imieniu swoim i moich pracowników. Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszystko dobro, które dajemy, zatacza koło i wracam do nas – dziękuje wszystkim zaangażowanym w akcję pani Angelika.

W piątek 20 grudnia ekipa BILANS plus zawiozła paczki do Zielińca, a w niedzielę 22 grudnia do Łopienna.

Prezenty, kawka i ciach w Łopiennie

W wyprawie do domu prowadzonego przez siostry elżbietanki pani Angelice towarzyszyła Patrycja Przybylska z działu reklamy „WW”.

– W Łopiennie przywitano nas z ogromną radością. Podopieczne domu zaprosiły nas do stołu. Przywiozłyśmy ze sobą ciasto, więc to była prawdziwa uczta. Była też okazja, żeby porazmawiać – wspomina Patrycja. – Każda pomoc im się przydaje, ale najważniejsza jest dla nich pamięć. Najbardziej cieszą się z tego, że je odwiedzamy i proszą, żeby wysłać im chociaż kartkę, list. Bardzo ważne jest dla nich, żeby choć przez chwilę mogły poczuć się wyjątkowo – dodaje.

Dom w Łopiennie w tym roku planuje budowę nowej, większej świetlicy, więc każde wsparcie będzie na wagę złota. 

Ekipa BILANS plus w Zielińcu

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

22:18 22-12-2019