Pomarańczowi wypełnili plan. Trzy punkty w Sulęcinie na Olimpii

Pojedynek z przedostatnią drużyną I ligi miał przynieść komplet oczek. W sobotni wieczór wrześnianie zrealizowali założenia, choć o spacerku nie można mówić.

siatkówka 3 miesiące temu 0

Trener Marian Kardas rozpoczął mecz identyczną siódemką jak w pojedynku z Lechią. Do połowy pierwszego seta 1-2 punkty przewagi utrzymywali gospodarze. As serwisowy Mateusza Jasińskiego i jego dwa ataki na kontrze z drugiej linii odwróciły wynik. Wrześnianie prowadzili już pięcioma piłkami (20:15), ale czterema kolejnymi błędami zafundowali sobie nerwową końcówkę. Ostatecznie po krótkiej grze na przewagi i mocnym ataku z krótkiej Wojciecha Kaźmierczaka ugraliśmy pierwszą partię.

Drugą rozpoczęliśmy niezwykle mocno (5:0 i 9:4). Wystarczyła chwila przestoju, by Olimpia doszła nas już na 10:10. Gra „punkt za punkt” toczyła się do samej końcówki. Na 22:20 wyprowadził nas Damian Dobosz, punkt dołożył Patryk Napiórkowski i mogliśmy cieszyć się ze zdobycia drugiego seta.

Trzeci był wyrównany do momenty, gdy w polu zagrywki pojawił się Krzysztof Antosik. As naszego rozgrywającego dał sygnał do włączenia piątego biegu. Pomarańczowi ponownie szybko zdobyli pięciopunktową przewagę (19:14), by za chwilę całą ją roztrwonić (20:21). Skuteczne kontry Jasińskiego i Dobosza oraz blok Kaźmierczaka pozwoliły ostatecznie ukrócić zapędy gospodarzy.

I liga: Olimpia Sulęcin – APP Krispol 0:3 (25, 22, 22)

I set: 3:4, 8:6, 12:10, 14:16, 15:20, 21:24, 25:27

II set: 0:4, 3:8, 11:12, 15:16, 19:20, 22:25

III set: 3:4, 7:8, 9:12, 12:16, 18:20, 22:25

APP Krispol: Antosik, Jasiński, Dobosz, Pasiński, Kaźmierczak, Maćkowiak i Wroniecki (libero) oraz Pachocki, Napiórkowski