Pomarańczowi udzielili srogiej lekcji spalskiej młodzieży

W niedzielny wieczór pierwszoligowcy APP Krispol ograli w Spale siatkarzy miejscowego SMS-u. Mecz od drugiego seta był jednostronnym widowiskiem, choć nasz zespół wystąpił osłabiony.

siatkówka 18:58 05-01-20200 5

Skazani już przed sezonem na pożarcie spalscy juniorzy nie radzą sobie w I lidze. Do meczu z wrześnianami zdobyli jedynie cztery punkty, toteż zdecydowanym faworytem potyczki byli ludzie trenera Mariana Kardasa.

We wrześniu we Wrześni SMS stawiła jednak opór. Wówczas (fot. z tego meczu) wygrała jednego seta, a w dwóch innych walczyła do końca.

Przez większą część inaugurującego niedzielny mecz seta pomarańczowi prowadzili jednym, dwoma punktami. Przy stanie 19:17 gospodarze zdobyli trzy kolejne oczka i trener Mariana Kardas zmuszony był do wzięcia czasu. Nie wiele to dało, bo następna - tym razem dwupunktowa - seria SMS-u przyniosła rywalom dwa kolejne setbole. Wrześnianie obronili je, chwilę później trzecią piłkę, sami wywalczyli setbola i za pierwszym podejściem go skończyli!

Problemy na początku meczu tylko rozsierdziły naszych siatkarzy. Druga odsłona byłą już rzezią niewiniątek. Pomarańczowi - po w miarę wyrównanym początku - zdobyli osiem kolejnych piłek i prowadzili 14:3. Set nie miał już historii.

Trzecią partię nasi siatkarze rozpoczęli od wygrania trzech pierwszych piłek. Potem już tylko powiększali przewagę. W połowie seta prowadzili ośmioma punktami i nie było siły, która odebrałaby im zwycięstwa.

B. Dzierżyński miał w Spale kosmiczne statystyki w przyjęciui

W meczu mieliśmy dwie armaty. Adam Lorenc i Mateusz Jóźwik atakowali po 15 razy i zgodnie skończyli 10 piłek (67 proc.). Zgodnie też zaliczyli dwa bloki, ale Jóźwik dołożył trzy zagrywki punktowe przy jednej Lorenca. Bardzo dobrze przyjmował Bartosz Dzierżyński. Na 12 odbiorów miał aż 83 proc. przyjęcia pozytywnego, w tym pięć razy „w punkt”. Nie wiele gorszy w tym elemencie był Filip Frankowski. Cały mecz, z powodu absencji Mateusza Zawalskiego, zaliczył rodowity wrześnianin Robert Brzóstowicz. Nasz środkowy zdobył punkty każdym elementem, a co ciekawe przy jego zagrywkach pomarańczowi wygrywali najwięcej piłek.